PCTuning Článek

Highendové webkamery: vysoká cena, ale co kvalita?

Martin Bielak
Martin Bielak
8. 9. 2015 08:00 12 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod, HP HD 4310 2. HP HD 4310 – dodávaný SW 3. Logitech HD Pro Webcam C920 4. Logitech HD Pro Webcam C920 – dodávaný SW 5. Logitech Webcam C930e 6. Logitech Webcam C930e – dodávaný SW 7. Microsoft LifeCam Studio 8. Microsoft LifeCam Studio - dodávaný SW
9. Testy snímání obrazců 10. Duhové pruhy 11. Černobílý přechod 12. Kvalita obrazu - "ISO 12233" 13. Fotografie – Reálné testy 14. Video – Reálné testy 15. Závěr a hodnocení

V minulých dílech jsme otestovali celkem dvanáct levných webkamer i dražších modelů v cenové relaci okolo tisíce korun. V dnešním díle se podíváme na webkamery, jejichž cena je mnohdy srovnatelná s cenou levnějšího smartphonu. Zjistíme, zda má cenu si za tyto modely připlácet a zda opravdu nabízí o tolik víc, o kolik jsou dražší .

Reklama
Reklama

HP HD 4310 – dodávaný SW

HP dodává k webkameře program HP Webcam Control Center, což je kombinace ovládacího prostředí HP a ArcSoft WebCam Companion. Program je po grafické stránce zpracován dobře a obě části je od sebe příliš neliší, avšak po stránce sladěnosti už to tak šťastné není. Program funguje správně, jen pokud je nainstalován do adresáře Program Files na disku C. Pokud jsem vybral jiný adresář, program hlásí, že nemohl nalézt adresář ArcSoft ve složce Program Files.

Na úvodní obrazovce se nachází tři záložky. Pod první záložkou Features se nachází možnosti pro pořízení videozáznamu nebo fotografie, monitoring, galerii a nastavení. Dále zde nalezneme možnost Multiple User Video Call, která však není funkční a zobrazí pouze hlášku o nedostupnosti webové adresy. 

Ikona Start a Video Call umožňuje nastavit program pro videohovory, který poté spouští.

Pod druhou záložkou Applications se nachází odkazy na aplikace, které jsou součástí programu. Jedná se o VuRoom for HP (což je nefunkční Multiple User Video Call), Web Cam Companion sloužící k pořízení záznamu z webkamery, dále Magic-i Visual Effect pro přidání efektů do videa. Poslední aplikací je ArcSoft ShowBiz, jednoduchý střihový nástroj.

Poslední třetí záložkou je Help & Support, kde se nachází manuál, online podpora, speciální nabídky a možnost kontroly updatu FW webkamery.

Veškeré ikony v programu HP Webcam Control pro pořizování záznamu a jeho úpravu slouží pouze jako odkazovače do programu Webcam Companion.

Hned na úvodní obrazovce je možno vybrat si z šesti možností: Capture, Masquae, Fun Frame, Edit § Share, Monitor a  Advanced editing.

Capture, jak už název napovídá, umožňuje zaznamenat videozáznam nebo vytvořit fotografii. Okno je rozděleno na dvě oblasti. Vlevo se zobrazují již pořízené snímky a videa, v jehož dolní části jsou možnosti pro odeslání snímku emailem, jeho odstranění a podobně. V pravé části je zobrazeno aktuální dění před kamerou. V pravém horním rohu je možnost vybrat rozlišení. V dolní liště se pak nacházejí tlačítka pro pořízení fotografie, série snímků, video a audio záznam. V pravém horním rohu se pak nachází tlačítka pro sdílení na Facebooku, Twitteru atd.

Fun Frame a Masquae složí k úpravám obrazu. Fun Frame umístí do snímku orámování, Masquage potom slouží k umístění obličeje do zvoleného pozadí, avšak tato funkce moc spolehlivá není, detekce obličeje proběhne správně, ale jeho vložení do snímku není dokonalé.

Funkce Edit & Share umožňuje základní úpravy videa, jako je oříznutí video záznamu, nebo úprava jasu a kontrastu. Vytvořené video můžete též dále sdílet. Monitor umožňuje spuštění videozáznamu při detekci pohybu, uživatel si může nastavit úroveň citlivosti nebo detekci obličeje.

Pod Advanced editing se skrývá již výše zmíněný ArcSoft ShowBiz – jednoduchý střihový nástroj.

Nastavení je velmi obsáhlé. Program umožňuje nastavit vlastnosti kamery, videozáznamu i fotografii.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning