HP ProBook 6440b — čtrnáctka pro náročné
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek HP ProBook 6440b — čtrnáctka pro náročné

HP ProBook 6440b — čtrnáctka pro náročné | Kapitola 11

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

12. 3. 2010 03:00 24

Seznam kapitol

1. HP ProBook 6440b — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

Pokud patříte k pracovně vytíženým lidem, nejspíš vám posledních několik testů multimediálních notebooků mnoho neřeklo. Dnes však uděláme radost právě vám, profesionálům. Otestovali jsme totiž nejnovější ProBook od společnosti HP, který vás oslní kvalitou zpracování, excelentním displejem a třeba také příjemnou cenou.

Reklama

HP ProBook 6440b

HP ProBook 6440b — čtrnáctka pro náročné
i Zdroj: PCTuning.cz

V poslední kapitole se nejprve pokusím shrnout vše, co se mi na dnes testovaném notebooku HP ProBook 6440b líbilo a co ne. Z toho, co se mi líbilo, musím v první řadě jmenovat displej. Ten byl jedním z hlavních důvodů, proč jsem si tento stroj půjčil na testy a mohu říct, že naplnil moje představy. Rozlišení 1600 × 900 px je pro práci velmi dobře použitelné a na malé úhlopříčce je displej velmi jemný. Dále se mi líbilo dílenské zpracování, které bylo na skvělé úrovni, přesně jak by tomu u prémiového notebooku mělo být. Pozitivně hodnotím také slušně výkonný procesor a v oblasti výkonu i pevný disk.

Kapitolou samou pro sebe je cena. Jistě, v měřítku poměr cena/výkon proti běžným multimediálním notebookům ProBook 6440b nikdy neuspěje, to ovšem není ani jeho cíl. Srovnávat jej musíme s jinými notebooky této kategorie, kam patří třeba konkurenční Thipady od společnosti Lenovo. A ty začínají s cenou hodně přes třicet tisíc včetně daně a to ještě za konfigurace se staršími procesory Core 2 Duo a nižším rozlišením displeje. A z tohoto úhlu pohledu už cena testovaného HP nevypadá vůbec špatně.

Bohužel však byly i věci, které mne zklamaly. V první řadě to je výdrž bez připojení do sítě. Tři hodiny? Co to má v této kategorii znamenat? Je to zoufale málo a omluvou není ani možnost zakoupení externího akumulátoru. Jednak stojí několik tisíc navíc a jednak to znamená tahat další kilogram s sebou navíc. Za své peníze bych chtěl dostat také více než jen 3 GB operační paměti a 320GB pevný disk. Zapomeňte také na hraní nových her, ale to je u notebooku této kategorie nejspíš pochopitelné.

Shrnutí

HP ProBook 6440b se mi osobně velmi líbil. Jde o stroj určený náročným uživatelům, kteří si svůj notebook kupují především proto, aby mohli kdykoliv a kdekoliv pracovat. Ti ocení slušný výkon procesoru, protože nebudou muset na nic čekat a stejně tak vysoké rozlišení displeje, protože se jim na plochu vejde více oken. Samozřejmostí jsou vynikající klávesnice a dílenské zpracování, které doplňuje možnost zakoupení rozšíření záruky. To vše dělá v kombinaci s přijatelnou cenou lehce nad dvacet tisíc (v kategorii business notebooků jde opravdu o příjemnou cenu, viz výše) z ProBooku velmi lákavou nabídku.

Jenže jak už tomu v realitě bývá, idylka má háček. Dnes je tímto háčkem výdrž na akumulátor. Pokud to s notebookem této kategorie myslíte vážně, asi chcete pracovat déle než jen dvě až tři hodinky bez připojení do sítě. A zde vám výpočetní partner od HP podráží nohy. Aby to totiž bylo možné, musíte si koupit externí akumulátor, se kterým vyleze výdrž někam k devíti hodinám. Což o to, ty tři tisíce se ještě dají obětovat, jenže akumulátor je poměrně velký a na cestách tak musíte počítat ještě s dalším kilogramem navíc. A to je zkrátka hodně. Snad alespoň HP brzy uvede na trh vnitřní akumulátor s osmi či devíti články. I s ním by výdrž mohla vylézt někam k šesti hodinám, což by bylo výrazně lepší a pro většinu uživatelů nejspíš i akceptovatelné.

HP ProBook 6440b

KladyZápory
+ 14" LED LCD 1600 × 900 px- slabší poměr cena/výkon
+ skvělé dílenské zpracování- jen 3 GB RAM, 320GB HDD
+ výborná klávesnice- nízká výdrž na akumulátor (lze dokoupit druhý externí)
+ slušně výkonný procesor i pevný disk- výkon ve 3D
+ proti konkurenci (Lenovo ThinkPad) výrazně nižší cena 

Orientační cena včetně DPH: 22 000 Kč

Poděkování

Na úplný konec bych ještě rád poděkoval zastoupení společnosti hp, které do testu notebook zapůjčilo. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama