intel-core-2-duo-navrat-krale-cast-1
PCTuning Článek

Intel Core 2 Duo: Návrat krále - část 1.

Z. Obermaier

Z. Obermaier

7. 8. 2006 01:00 221

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Intel Core 2 Duo - Procesory 3. Základní desky 4. Intel Core 2 Duo v akci 5. Testy 6. Shrnutí první části

Procesory Intel Duo 2 Core jsou již několik týdnů oficiálně uvedeny na trh, a protože už konečně nastala doba, kdy si je můžeme koupit i my u nás v naší malé zemičce, tak vám přinášíme první test oficiální prodejní revize.

Reklama
Reklama
Intel Core 2 Duo: Návrat krále - část 1.

Procesory řady Core 2 Duo jsou po všech směrech povedené a všechna očekávání splnily bez výjimky. Společnosti Intel se skutečně povedl návrat na výsluní na poli procesorů ve velkém stylu. Výkon na Watt se zvedl několikanásobně, spotřeba procesorů a tepelná náročnost neuvěřitelně klesla. Přetaktování je opravdu skvělou a velmi lehkou záležitostí, potenciál i těch levnějších procesorů je opravdu obrovský. Testovaný kus E6600 dosáhl bez problémů na hranici 3.8GHz se vzduchovým chlazením a druhý testovaný procesor E6300 nemá žádný problém pracovat na frekvenci 3.1Ghz. Testy paměťové propustnosti také potvrdili vedoucí pozici nových procesorů a aplikační výkon i v nepřetaktovaném stavu je obrovský. Když to vše sečteme, máme tu jasného výkonnostního krále na řadu měsíců, ne li let. V práci s multimédii budeme hledat přemožitele asi těžko a prvenství procesorů Core 2 Duo v této oblasti jistě vydrží hodně dlouho. Co se týče her, až do této chvíle byl Intel a jeho procesory v tomto odvětví "outsiderem", nyní se stává "leaderem". Náš test ukázal, že ve vysokých rozlišeních s jednou výkonnou grafickou kartou jsou si High-End procesory rovnocennými soupeři z důvodu limitace samotnou grafickou kartou, ale v nižších rozlišeních procesor E6600 doslova převálcoval všechny své rivaly (hlavně pokud jde o minimální a průměrný FPS). Pro úplnost musím říci, že při zapojení dvou grafických karet do MultiGPU - CrossFire režimu byly rozdíly ve vysokých rozlišeních mnohem větší.

Druhou část článku se všemi slíbenými testy a updaty uvedeme během několika dnů, včetně kompletního testu o dost levnějšího procesoru Core 2 Duo E6300, abychom mohli lépe srovnat sestavy i z hlediska cen.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning