Intel Core i5-9400F proti Ryzenu 5 2600 testu
Článek Intel Core i5-9400F proti Ryzenu 5 2600 testu

Intel Core i5-9400F proti Ryzenu 5 2600 testu

Z. Obermaier

Z. Obermaier

15. 4. 2019 03:00 121

Seznam kapitol

1. Jasné prodejní hity, levná šestijádra 2. Takty procesoru Core i5-9400F 3. Testovací sestavy a specifikace CPU 4. Měření aplikačního výkonu
5. Měření herního výkonu 6. Spotřeba procesorů 7. Hodnocení a závěr

Dnes se podíváme na nejlevnější šestijádrový Coffee Lake na trhu, model s písmenem „F“ v názvu, tedy s deaktivovanou grafikou. Postavíme proti němu podobně drahý AMD Ryzen 5 2600 bez „X“. Který počítač nabídne vyšší herní i aplikační výkon, zjistíme v testu. Cena sestav je totiž stejná.

Reklama
Reklama

Měření aplikačního výkonu

Měření výkonu v aplikacích bude dnes zjednodušené, otestuji jen několik programů a dva procesory. Snažil jsem se testovat v řadě aplikací různého ražení, aby byl obraz o výkonu komplexní. A ukázal nám výkon obou platforem v mnoha ohledech.

Intel Core i5-9400F proti Ryzenu 5 2600 testu

Očekával jsem, že Intel v single thread aplikacích jasně zvítězí, což se potvrdilo. Rozdíl je zhruba 20 procent ve prospěch Intelu. Měřeno ale bylo jen ve třech aplikacích, ale dejme tomu. V multi vláknových úlohách se karta obrací ve prospěch AMD. Tam Ryzen vítězí nad Intelem s rozdílem také přibližně 20 procent. Co Intel ztrácí v multi, nahání v single úlohách. Průměr ze všech testů dopadl vítězně pro AMD, které je o nějakých 10 procent výkonnější. Zde záleží na tom, co nejčastěji děláte. Oba procesory jsou ale spíše herní, než určené k vážné, multi vláknové práci. AMD je na tom ale v tomto směru lépe.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning