Kingston KC3000 1 TB - SSD překvapení roku!
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Kingston KC3000 1 TB - SSD překvapení roku!

Kingston KC3000 1 TB - SSD překvapení roku! | Kapitola 8

Z. Obermaier

Z. Obermaier

13. 12. 2021 13:00 25

Seznam kapitol

1. Vysoký výkon v nenápadném balení 2. Představení disku 3. Testovací sestava a specifikace 4. Testy malých souborů (nejdůležitější) 5. Testy malých souborů (důležité)
6. Testy sekvenční, IOPS a přístupové doby 7. Syntetické testy - body 8. Shrnutí výkonu 9. SLC cache a výkon versus teplota 10. Závěr

Do testu nám dorazil nenápadný disk pouze v blistru. Také je výrazně levnější než mnohé 1 TB M.2 disky. Nakonec je všechny svým výkonem překonal. Nečekal bych to, ale tohle je SSD disk roku 2021.

Reklama
Kingston KC3000 1 TB - SSD překvapení roku!
i Zdroj: PCTuning.cz

K nějakému číselnému závěru použiji celkové skóre z Anvil Pro Utility, která je hodně oblíbeným nástrojem a jejíž výsledky jsou považovány za důvěryhodné a porovnatelné. Není to profi IOMeter, ale test, který si může doma spustit každý asi dnes lepší není. Anvil přikládá některým testům větší váhu a to kazí celkový bodový zisk. I tak disky zhodnotíme dle skóre, kvůli konzistenci výsledků do budoucna.

Kingston KC3000 1 TB - SSD překvapení roku!
i Zdroj: PCTuning.cz

Disk Kingston KC3000 se umístil na druhém místě ze všech testovaných disků. Jde o nenápadného drtiče s rozhraním PCIe 4.0. Výkonnější je pouze Seagate Firecuda 530 s kapacitou 2 TB. Disk Seagate ale využívá osm NAND čipů a všech osm kanálů řadiče. Testovaný Kingston jen polovinu čipů i kanálů. Přesto má doslova extrémní výkon. Tohle je překvapení roku na poli SSD disků.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama