Krátké ohlédnutí za MSI Roadshow 2013
i Zdroj: Pctuning
Zábava Článek Krátké ohlédnutí za MSI Roadshow 2013

Krátké ohlédnutí za MSI Roadshow 2013

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

9. 1. 2014 05:00 3

Seznam kapitol

1. Základní informace o pořádané akci 2. Přednášky a další fotografie

Máme za sebou MSI Roadshow, která probíhala na půdách vysokých škol rovnou ve třech velkých městech. Pro ty z vás, kteří se akce z nějakého důvodu nemohli zúčastnit, přinášíme krátkou reportáž, z níž se dozvíte, co všechno vám uteklo. Nicméně už nyní můžeme předeslat, že se netočila jen a pouze a kolem značky MSI a běžně dostupného hardwaru.

Reklama

Nepřehlédněte: Ohlédnutí za taktovací akcí Asus OC Noob 2

Během osmačtyřicátého týdne roku 2013 se konala MSI Roadshow, která se nesla převážně v herním pojetí a proběhla rovnou ve třech lokalitách. Po dvouleté odmlce bylo hned z kraje týdne v plánu Brno, kde se akce uskutečnila na půdě Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT. Den na to, 26. listopadu, proběhla roadshow také v Nové Aule ostravské VŠB. Poslední destinací byla matka měst – Praha, kde bylo vše k vidění na Fakultě elektrotechniky ČVUT.

Krátké ohlédnutí za MSI Roadshow 2013
i Zdroj: Pctuning

Časově se sice v jednotlivých místech harmonogram lišil, koncepčně byl však pokaždé shodný a skládal se z následujících bodů:

 • Výstavka produktů v předsálí (během celé akce)
 • Představení témat přednášek a soutěží
 • Přednáška MSI (70 minut)
 • Přednáška nVidia (30 minut)
 • Ukončení MSI Roadshow, vyhlášení vítězů tomboly

Co vše bylo k vidění v předsálí?

Výstavka MSI se skládala jak z počítačových komponent, tak i z kompletních řešení ve formě herních notebooků nebo all-in-one počítačů. Mohli jste tak na vlastní oči vidět základní desky s čipovou sadou Intel Z87 Express z herní řady GAMING nebo overclockerské (MPOWER / XPOWER) modely. Prostor dostaly rovněž grafické karty s čipy od nVidie (GAMING / Lightning). Herní notebooky byly nejčastěji v konfiguraci s CPU Intel a GPU nVidia nebo APU od AMD. Na těchto strojích jste si mohli zapařit herní pecky jako Battlefield 4, F1 2013 nebo TrackManii.

Krátké ohlédnutí za MSI Roadshow 2013
i Zdroj: Pctuning

Mnohé z vystavených exponátů jsme během roku důkladně otestovali a již nějakou dobu si u nás můžete přečíst jejich recenze, jmenovitě se jedná o následující produkty:

 • MSI Z87-G45 GAMING (Z87, LGA 1150, recenze, Silver Award, srovnávací test)
 • MSI Z87-GD65 GAMING (Z87, LGA 1150, recenze, srovnávací test)
 • MSI Z87 MPOWER MAX (Z87, LGA 1150, recenze, Gold Award)
 • MSI Z87 XPOWER (Z87, LGA 1150, recenze, Gold Award – Enthusiast Recommended)
 • MSI N770 TF GAMING 2GD5/OC (GeForce GTX 770, recenze, Bronze Award)
 • MSI N780 TF GAMING 3GD/OC (GeForce GTX 780, recenze)
 • MSI GTX 780 Lightning (GeForce GTX 780, recenze, Gold Award)
 • MSI GT70 (17" notebook, GeForce GTX 780M, recenze, Bronze Award)
 • MSI GS70 (17" notebook, GeForce GTX 765M, recenze)

Krátké ohlédnutí za MSI Roadshow 2013
i Zdroj: Pctuning

Kromě samotné MSI měla na roadshow také menší stánek firma nVidia. Ta nám přijela demonstrovat hraní nového Batmana ve 4K rozlišení na nabušené sestavě s dvojicí grafických karet GeForce GTX 780 Lightning. A bylo se opravdu na co dívat, obraz byl ostrý jak břitva, i fotoaparát měl pomalu problém zachytit rastr monitoru. Musíme uznat, že pracovní plocha a rozlišení čtyř běžných 1080p monitorů měla také něco do sebe. Dalším lákadlem byla miniaturní herní konzole Shield, kterou jste si mohli rovněž vyzkoušet.

Krátké ohlédnutí za MSI Roadshow 2013
i Zdroj: Pctuning

Posledním lákadlem byly brýle Oculus Rift. Na vlastní kůži jste si mohli vyzkoušet virtuální realitu hned na dvou stanovištích vybavených vývojovým kitem brýlí. Musím však za sebe poznamenat, že herní zážitek mi hodně kazilo prozatím nízké rozlišení 720p. Jedno oko totiž dostane obraz o rozlišení pouze 640 × 800 bodů, který je následně upravován (zvětšován) čočkou. Ve výsledku je obraz rozostřený s patrným rastrem. Další problém vidím v ovládání – pokud budete zároveň používat pro rozhlížení myš a brýle, tak se vám může udělat po čase špatně. S větším rozlišením by se však situace mohla zlepšit a například pilotování virtuálního monopostu by mohlo být silným zážitkem.

Krátké ohlédnutí za MSI Roadshow 2013
i Zdroj: Pctuning

První
Poslední
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning