Linkworld Nová Generace: 700W LPW1685-70
i Zdroj: Pctuning
Skříně, zdroje, chladiče Článek Linkworld Nová Generace: 700W LPW1685-70

Linkworld Nová Generace: 700W LPW1685-70 | Kapitola 12

Pavel Boček

Pavel Boček

27. 12. 2016 03:00 50

Seznam kapitol

1. Úvodní představení, balení 2. Konektory, kabeláž, vnější provedení a chlazení 3. Vstupní filtrace 4. Primární strana, větev +5 V stand-by 5. Sekundární strana, kvalita provedení 6. Úvod do metodiky měření a testovací přístroje
7. Další vybavení 8. Přístroje k měření elektrických veličin 9. Přístroje k měření neelektrických veličin 10. Měření 11. Metodika hodnocení 12. Hodnocení, závěr, poděkování

V nedávné době jsmě měli možnost podívat se jak na novou skříň, tak zástupce starých řad zdrojů od společnosti Linkworld. Nyní máme unikátní možnost se podívat i na jeden moderní zdroj této značky, 700W model LPW1685-70. A byť se cenou řadí stále do lowendu, oproti jiným modelům Linkworld je vidět znatelný rozdíl.

Reklama

Hodnocení, závěr

Linkworld LPW1685-70 zvládl dodat dodat výkon v kombinované zátěži i v přetížení, avšak nezvládl jej dodat v souladu s normou ATX, kvůli tomu tak nebude hodnocen. Tentokrát musím přiznat, že rozdíl mezi většinou předchozích zdrojů Linkworld a tímto je jako den a noc. Hlavním důvodem je jistě to, že tento je nejspíše přímo vyroben (nebo alespoň založen na platformě) Andysonem. Nemá tedy moc společného s Linkworldem, mimo jména na šasi.

Nicméně rozdíl je skutečně oslňující. Kvalita pájení je velice dobrá. Na zdroji není nic vyloženě nebezpečného. Dodá specifikovaný výkon, a ještě víc. To bylo u všech předchozích zdrojů Linkworld, které jsem kdy viděl, zcela nevídané. Dokonce dodal výkon s regulací napětí v normě, a to i v crossloadingu (byť dost tesně). Zvlnění sice bylo dost vysoké, ale s trochou štěstí to také zvládne.

V podstatě hlavním problémem – tedy z požadavků, které tohoto času umím testovat – je výdrž při ztrátě napájení. Zvolen byl japonský kondenzátor. Ovšem v tomto případě, omezen rozpočtem, bych byl i za náhradu něčím s vyšší kapacitou, byť třeba od taiwanské firmy. Na druhé straně je ale fér přiznat, že ani nepřemýšlím, jak krátký by čas byl u všech těch předchozích zdrojů, které neprošly. Kdyby tedy vůbec byly schopny dodat specifikovaný výkon.

Za tu cenu samozřejmě nemůžete čekat o moc víc. Ačkoli účinnost je s ohledem na cenu také velice dobrá, zdroj je horký a zejména velice, velice hlučný v plné zátěži. V extrémních podmínkách (které zatím všechny testované zdroje přežily) se ani neuchladí, což pouze ukazuje, které všechny rohy byly ořezány. Za sebe bych tento zdroj nedoporučil ani pro kancelářské sestavy. Ale pokud byste opravdu, opravdu, opravdu potřebovali zdroj, který dlouhodobě bude dodávat 500-600 W a občas špičkově 700 W, vůbec byste neřešili hluk a současně měli opravdu málo peněz, tak Linkworld LPW1685-70 by asi pro vás mohl být volbou.

Linkworld Nová Generace: 700W LPW1685-70
i Zdroj: Pctuning

                                          
Linkworld 700W LPW1685-70
KLADY
Linkworld Nová Generace: 700W LPW1685-70
i Zdroj: Pctuning
Linkworld Nová Generace: 700W LPW1685-70
i Zdroj: Pctuning
ZÁPORY
levnýkvalita součástek (mimo vstupní kondenzátor)
funkční OPPhlučný
PWM obvod s integrovaným tranzistorem pro +5 V SBpři plné zátěži horký
dodá specifikovaný výkon a ještě vícbídné zvlnění
rozumná účinnostpozor na krátkou výdrž při ztrátě napájení
velice dobré pájenípozor na bídnou regulaci napětí v crossloadingu
všechny kabely oflexované 
Orientační cena s DPH: 1300 Kč

Poděkování

Děkuji společnosti Linkworld za poskytnutí zdroje Linkworld LPW1685-70.

Článek je překladem originálu, který v angličtině vyšel na Hardware Insights.

Příspěvek na rozvoj

Podpořte recenzování zdrojů! Nové přístroje, vybavení (stále je kam výrazně zlepšovat), zakoupení nedostupných zdrojů apod. – můžete se sami podílet na novém a zajímavějším obsahu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning