Mody pro Dying Light EE: Zombie masakr na steroidech
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Mody pro Dying Light EE: Zombie masakr na steroidech

Mody pro Dying Light EE: Zombie masakr na steroidech

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

14. 9. 2017 07:00 4

Seznam kapitol

1. Úvodní kousnutí 2. Výzva nebo pohoda? 3. Jak ukáznit mrtvé 4. Za volantem 5. Umrlčí vzhled a sychravo 6. Konečná

Dying Light je parádní splatterfest a pocta všem milovníkům mrtvolné kultury. Navíc se teď na nás chystá várka nových DLC. Jako u mnoha špičkových titulů, i tento oblažili hráči svou přízní a jali se vytvořit spousty modů pro lepší zážitek. Vy všichni, kdož unesete mačetu, vzhůru do boje. Hejna nemrtvých a halda modů už na vás čekají.

Reklama

Úvodní kousnutí

Je známo, že určitá sorta lidí by si přála nějakou tu apokalypsu. Variant je spousta, od celosvětového blackoutu přes pandemii smrticí nemoci k obyčejnému zhroucení prohnilé společnosti. A jedna z těch romantičtějších představ je zombie apokalypsa. Hlavně pařani zocelení stovkami virtuálních bitev věří, že by v době oživlých mrtvol dosáhli věhlasu a byli z nich velcí bojovníci a vůdci. Vždyť díky hrám se zombie tématikou jsou vytrénovaní na každou eventualitu a přesně vědí, co použít, kam se schovat a hlavně, jak ty mozkožravé bestie likvidovat. Sice je to patrně jen naivní představa mnoha binárních tvrďáků, ale fakt je takový, že survival a zombie téma je velice poutavé a jedna z nejlepších adaptací je právě Dying Light.

Mody pro Dying Light EE: Zombie masakr na steroidech
i Zdroj: PCTuning.cz

Fantasticky zpracovaný svět s absolutní volností pohybu, funkční parkourový pohyb a tisíce zombií k likvidaci spoustou různých zbraní všech kategorií. Po právu sklízelo DL vysoká hodnocení a nejlepší na tom všem je, že autoři na svoje dílo nehodili bobek, ale aktivně jej doplňují a v průběhu roku vyjde zdarma deset nových DLC. Navíc se ve videu chlubili víc než půlmilionem aktivních zombie řezníků, a to je velice slušné číslo vzhledem k datu vydání.

Nově vydané DLC s názvem Reinforcements obsahuje výzvu v podobě trénovaných a motivovaných žoldáků, kteří nejsou žádné třasořitky. Jejich posláním je „search and destroy“ nebo jinak řečeno, najít vás a nakopat vám prdel. Dále vaše nenechavé pařáty potěžkají novou zbraň a rozšíří se šatník o další outfit. Ani zombie nepřijdou zkrátka, což je spravedlivé. Mrtvý drsňák, který se ohání tyčí s kusem betonu na konci, bude upgradován a nově zmutován. V dalších dostupných DLC, které bohulibý Techland vydá, se můžeme těšit na zbrusu nové lokace, zbraně, questy a jiná vylepšení a vybalancování pro ještě lepší pařbu. Techland je v tomto směru skutečně otevřený a nabádá své fanoušky, aby neváhali a posílali autorům své nápady a návrhy. Takže kdo se cítí na to, že může radit nebo přispět neotřelými nápady a myšlenkami, nechť se udatně přihlásí.

I my se svezeme na vlně vražedného šílenství a DL dostane pár modů pro kvalitnější porcování a hutnější hratelnost. V současnosti není úprav takové množství, nicméně nějaká ta stovka je. Možná proto, že vlastně není tolik věcí, které by museli hráči svépomocí spravovat. V Techlandu zcela určitě pracují nadšenci, kterým jde i o hru a ne jen o to, kolik humrů si za výplatu koupí a kdy to konečně hodí na nový ostrov v Karibiku.

Testovací sestava
Procesor Intel Core i7 4790s
Základní deska ASRock B85M Pro4
Paměť 32GB DDR3 1600Mhz
Grafická karta Asus Strix GTX 980
HDD SSD Micron 256GB + 2TB Seagate
Operační systém Windows 10 Pro x64

Testovací sestava byla lehce vylepšena o další paměť a GTX 980, ale DL není přehnaně náročná hra. Vizuál je vzhledem k požadavkům výborný a tvůci mnoha updaty značně vylepšili funkčnost a chod. Odstranil se stutter, hra nežere už tolik paměti, v menu přibyly volby vypnutí chromatické aberace a další kvanta věcí. To se hned pozná, když si autoři své dílo považují. Pokud byste chtěli komplexnější rozbor a srovnání všech detailů a funkcí, zlá korporace Nvidia se tohoto úkolu zhostila zde. Obsah byl aktualizován například o PCSS stíny, které přinesla nová edice DL: Enhanced Edition, ale hnusná chromatická aberace na obrázcích zůstala zapnuta, nu což.

Použito bylo DL ve verzi Enhanced Editon GOG. Je třeba sledovat, zda je vybraný mod kompatibilní s aktuální verzí hry, protože tvůrci se neflákají a updatují o sto péro (což je šlechtí). Samotné mody jsou téměř výhradně ve formátu Pak3.pak. Tento soubor obsahuje upravená data, které hra načte a lze ho jednoduše otevřít Winrarem. To je důležité, protože pro použití více úprav je třeba do tohoto základního „paku“ přetahat soubory a složky z modu. Princip je to jednoduchý, jen si musíte dávat pozor na to, jestli několik modů neupravuje tu samou věc. Pak bude použita logicky ta, kterou jste do „paku“ narvali jako poslední.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama