NES, jeho jméno je Lego NES!
i Zdroj: PCTuning.cz
Historie Článek NES, jeho jméno je Lego NES!

NES, jeho jméno je Lego NES! | Kapitola 8

Michal Rybka

Michal Rybka

27. 3. 2021 03:00 10

Seznam kapitol

1. Vznik legendy 2. Televize 3. 8 bitů z kostek LEGO 4. Uvnitř bedny
5. A jdeme na konzoli 6. Mario i pod kapotou 7. Cartridge 8. Hotovo!

Obvykle se nezabývám Legem – v poslední době mě zaujalo hlavně robotické Lego Mindstorms a potom některé modely ze série Technic – jako je Saturn V a také LEM, který vydali u příležitosti padesáti let mise Apollo. Ale tohle je stavebnice LEGO Super Mario Nintendo Entertainment System – tohle je NES!

Reklama

A takhle vypadá celý systém – konzole, ovladač, cartridge a televize. Paráda!

NES, jeho jméno je Lego NES!
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak shrnout celou stavebnici? Zabrala mi dva dny, neobsahovala moc chytáků, ale několikrát jsem musel backtrackovat. V celé stavebnici byly dvě chyby: Dva zelené dílky, které měly být v pytlíku 6, byly ve skutečnosti v pytlíku 7 (ale byly tam) a rovněž při dokončování konzole jsem jednu část musel postavit z jiné kombinace dílků, než které ukazoval manuál – ale opět všechno dokonale sedělo, takže se asi jen rozhodli použít jiné dílky. Není to nic zákeřného anebo problematického, dá se to postavit kompletně.

Stavebnice je moc pěkná, přiměřeně složitá – 2646 dílků – a je to limitka, takže si svoji hodnotu zachová. Pokud patříte mezi fanoušky Nintenda a chcete opravdu geeky Lego, tak asi nenajdeme nic lepšího. Stavebnici si můžete doplnit o postavu Mária ze setu 71360 – Dobrodružství s Mariem. I samostatně ale stojí za to – je to NES skoro v životní velikosti.

A možná si říkáte – našel se nějaký blázen, který do Lega NES zabudoval skutečný NES? Ano, našel, postavil a rozchodil. Je o poznání větší – ale co? I tak je to báječné!

Stavebnice NESu je výtečná sběratelka pro každého, kdo si chce svoji sbírku Lega rozšířit o unikát – anebo prostě má rád retrohry a chce mít tohle velmi neobvyklé Lego mezi svými upomínkami na dětství. Je to skutečně hodně neobvyklá a hodně vychytaná věc!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama