Notebook Eurocom Sky Z7: dělo s i9-10900K a RTX 2080 S
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Notebook Eurocom Sky Z7: dělo s i9-10900K a RTX 2080 S

Notebook Eurocom Sky Z7: dělo s i9-10900K a RTX 2080 S

Z. Obermaier

Z. Obermaier

21. 1. 2021 03:00 26

Seznam kapitol

1. Maximální herní výkon roku 2020 2. Možnosti nového šasí řady X170 3. Představení, balení a specifikace 4. Eurocom Sky Z7 – hardware I. (CPU, GPU) 5. Eurocom Sky Z7 - Hardware II. (disky, paměť) 6. BIOS a software
7. Zpracování, konektory a repro 8. Klávesnice, chlazení a výdrž baterie 9. Výkon procesoru (Core i9-10900K) 10. Herní testy – 1920 x 1080 11. Závěr

V dnešním testu si ukážeme notebook Eurocom s desktopovým Intel Core i9-10900K a zatím ještě stále nejvýkonnější dostupnou mobilní grafikou GeForce RTX 2080 Super od Nvidie. Tohle herní a profi monstrum má zcela nové šasí, 340W chlazení a 780W zdroj.

Reklama

Maximální herní výkon roku 2020

Notebook Eurocom Sky Z7: dělo s i9-10900K a RTX 2080 S
i Zdroj: PCTuning.cz

Možná si říkáte, že nadpis jsem popletl a měl napsat 2021. Není tomu tak, už za pár dní totiž půjdou na trh mobilní grafiky RTX 3000 pro notebooky a mobilní Ryzeny 5000. Do té doby bude jistě tento počítač to nejvýkonnější na trhu, po uvedení novinek to jisté není. To ale neznamená, že nejde o zajímavý produkt. Spíše naopak, jde o klasické DTR, kde si můžete vše upgradovat i doma sami.

To nejzajímavější na tomto počítači je totiž zcela nová platforma. Řadu let používal Eurocom (OEM Clevo) stejný základ pro desítky modulů, ten už ale začal být hodně zastaralý, chtělo to změnu. Právě nová platforma X100 nahrazuje původní P700. Změn je hodně a já vám je ukáži v samostatné kapitole. To nejdůležitější je samozřejmě podpora nejnovějších procesorů, rychlejších pamětí a výkonnějších grafik. To vše navíc s extrémně výkonným chlazením. Tento základ je dobře připraven i pro nové Ryzeny, Rocket Lake a grafiky Radeon RX 6000 i GeForce RTX 3000.

Konkrétně u tohoto modelu mne trochu zaráží jeho uvedení tak pozdě. Výrobce jej totiž představil už v únoru 2020. První modely přišly na trh už v létě, a několik lidí má tento počítač už od srpna. Pak se po nich ale slehla zem a do portfolia Eurocom a dalších se zařadil nově až v říjnu. Možná byl problém s dodávkou nějakých komponent. Kdyby počítač byl k dostání před půl rokem, držel by žezlo výkonu déle a viditelněji. Takhle pár týdnů před uvedením nových mobilních CPU a GPU bohužel zřejmě zapadne, dokud se neobjeví upgrade moduly i pro tento počítač.

Notebook Eurocom Sky Z7: dělo s i9-10900K a RTX 2080 S
i Zdroj: PCTuning.cz

Počítač v dnešní recenzi nese označení nejvýkonnější notebook na trhu zcela oprávněně. Žádný mobilní procesor se nekoná. Core i9-10900K nabízí v základu frekvenci 3,7 GHz a Turbo až 5,3 GHz. Není zde žádné omezení ve výkonu, jen chlazením. Notebook má zcela běžnou patici LGA1200. Ani paměti nejsou nějaké levné DDR4 pro notebooky s nízkým taktem, ale přetaktované DDR4-3200 MHz značky Crucial. Systémový pevný disk nemůže být nic jiného než NVMe SSD RAID disků od Samsung 970 Evo. Osadit lze až čtyři disky, náš počítač má dva s kapacitou 1 TB, což je dnes málo. Displej můžete mít i 4K, ale rozumnější je FHD. Lze si připlatit za 120Hz i 144Hz displej. Hlavní je ale grafika.

Osazená grafická karta GeForce RTX 2080 Super  je totiž jen o málo slabší než její desktopová verze. I přesto, že desktopová verze má více prováděcích jednotek a vyšší takty, je výkonnější jen asi o 10–15 procent. Pokud tedy tvrdím, že tento počítač nabízí výkon jako desktop bez kompromisů, je to pravda. CPU, GPU, SSD, paměti - to vše je stejně výkonné jako na stolním stroji. Navíc je možné procesor i grafický čip přetaktovat, což nebývá u notebooků často k vidění, spíše to je opravdová rarita.

Notebook Eurocom Sky Z7: dělo s i9-10900K a RTX 2080 S
i Zdroj: PCTuning.cz

Clevo = Eurocom = Goldmax

S notebooky kanadské značky Eurocom se setkáváme řadu let. Tchajwanská společnost Clevo je OEM výrobce, který vyrábí DTR počítače s nejvyšším výkonem, často osazené desktopovými komponenty, také plně upgradovatelné. Počítače Clevo odcházejí z továrny bez loga, nebo s logem na objednávku. Můžeme se s nimi setkat pod řadou značek, nejznámější je Sager, Eurocom, AVADirect, Prostar a další. Jsou jich desítky. Také doporučuji nakupovat v eurech (pokud objednáváte přímo z amerického webu Eurocom), nikoliv v dolarech. Vyjde vás to o několik tisíc levněji. Zhruba stejnou částku ale zaplatíte i u českého distributora Goldmax, navíc jsou u něj časté slevové akce. Počítače lze nyní pořídit i v Alze, CZC a Mall.

Zápůjčka u Goldmax

Notebook Eurocom Sky Z7: dělo s i9-10900K a RTX 2080 S
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud plánujete nákup jednoho a více notebooku na firmu/IČ v cenové relaci 45 tisíc korun a výše, je dobré si počítače předem zkusit.  Nejste si jisti výběrem, značkou a typem notebooku? Pokud i nadále pochybujete o kvalitách značky EUROCOM, je tato nabídka určena právě vám. V rámci rozšiřování portfolia zákazníků a šíření renomé značky nyní oslovujeme specializované firmy a profesionály všech oborů, kterým umožníme zapůjčit si a otestovat prémiový notebook EUROCOM zcela ZDARMA. Pokud o brzkém nákupu výkonných notebooků a mobilních pracovních stanic vyšších cenových relacích uvažujete, zapůjčí vám Goldmax testovací model po časově omezenou dobu, který si budete moci osahat a následně otestovat v reálném firemním prostředí dle Vašich představ – bez vysokých investic a bez rizika.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama