Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze
Článek Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Vít Komínek

Vít Komínek

8. 10. 2018 03:00 1

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Čipová sada Intel Z390 v základních deskách ASUS 3. Řady Asus TUF GAMING a PRIME (Z390) 4. Řady Asus ROG Strix a ROG Maximus (Z390)
5. Technologie 6. Novinky z periferií 7. Závěr

Dnes končí embargo na nové základní desky s čipovou sadou Intel Z390 pro připravované nové procesory Intelu. Asus na uzavřené akci informoval o novinkách, se kterými v brzké době přijde na trh. Podíváme se na připravované základní desky a nejen na ně. Setkal jsem se i s novými periferiemi a zajímavými sestavami.

Reklama
Reklama

Úvod

V druhé polovině září jsem byl pozván, s pár dalšími hardwarovými nadšenci a zejména zástupci IT magazínů, do známého nonstop herního klubu SkillZone v Praze. V prostorách SkillZone se v tu chvíli ale neodehrávaly herní turnaje, nýbrž představení novinek ze světa Asus, a to převážně základních desek s novými čipovými sadami Intel Z390, které dnešním dnem přicházejí na trh.

Jelikož embargo na nové základní desky Asus končí teprve dnes, na mě hned u vstupu čekala hosteska s uvítací skleničkou šampaňského a propiskou s dokumentem o NDA k podepsání.

Kousek za vstupem bylo na první pohled vidět, že se nacházíme opravdu v hráčském doupěti. Všude kolem byly různé sběratelské předměty z počítačových her a v hlavním sále pak veliká spousta hardwaru Asus a celkově atmosféra, barvy a podsvícení ve stylu Asus ROG.

Nešlo si nevšimnou obří figuríny Iron Mana 2, který držel základní desku formátu ITX, na hlavě měl nasazenou čepici ROG a na uších sluchátka ROG Fusion.

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Mnohem zajímavější pak byly perfektně barevně sladěné herní sestavy, složené zejména z komponent od Asusu. První z nich byla sestava individuálně navržená a upravená casemoderem L4 MODZ. Sestavu tvořila základní deska Asus X299 TUF MARK 1 osazená procesorem Core I7-7800X a čtyřmi paměťovými moduly G.SKILL TridentZ RGB o celkové kapacitě 32 GB. V počítači byla grafická karta Asus GTX 1080 Ti ROG STRIX, a to vše bylo zabudováno ve skříni Dark Base 700 od BeQuiet!, ovšem s povrchovou úpravou v klasické zelené barvě s logem Nvidia. Byl to opravdu moc krásný build.

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Detailnější pohled je dostupný na facebookové stránce casemodera L4 MODZ.

Druhá zajímavá sestava byla rovněž stylem a barevně sjednocena, ovšem mnohem dostupnější – tak, jak ji vidíte na fotkách, ji můžete rovnou pořídit. Jedná se o hotovou sestavu označenou jako PC GAMING Asus TUF AURA, která je dostupná hned v několika různých variantách s cenou začínající na 23 990 Kč s DPH.

Počítač za tuto cenu je osazený čtyřjádrovým procesorem Intel Core i3-8100 s grafickou kartou GTX 1050 Ti. Nejvyšší konfiguraci, jejíž základ tvoří procesor Intel Core I7-8700 a grafická karta Asus GTX1080 Ti ROG STRIX, je možné pořídit za 50 990 Kč s DPH. Veškeré sestavy jsou v nádherné skříni od společnosti In-Win podsvícené Asus AURA RGB v povrchové úpravě ve stylu Asus TUF Gaming, neboť všechny sestavy jsou osazeny základní deskou Asus TUF B360M-PLUS GAMING. Prozatím jsou připravené pouze sestavy s procesory Intel.

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Sestavy PC GAMING Asus TUF AURA prodává třeba CZC.

Novinky Asus a nová čipová sada Intel Z390 v Praze

Po prohlídce a rozkoukání přišla přednáška o novinkách o které si řekneme v následující kapitole.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning