Nvidia Titan X ve 40 hrách a testech: konečně 4K grafika?
Článek Nvidia Titan X ve 40 hrách a testech: konečně 4K grafika?

Nvidia Titan X ve 40 hrách a testech: konečně 4K grafika?

Z. Obermaier

Z. Obermaier

20. 2. 2017 06:00 73

Seznam kapitol

1. Ideální čas na test TITAN X 2. Testovací sestava 3. Rychlé představení karty 4. Syntetické testy 5. BF 1, Call Of Duty, Crysis 3, Deus Ex, Doom 6. Fallout 4, Far Cry Primal, For Honor, Gears 4, GTA V
7. Hitman, Mafia 3, Mirrors Edge, Resident 7, Witcher 8. Division, Titanfall 2, Tomb Raider, Warhammer, WD 2 9. Starší hry ve 4K 10. Shrnutí výkonu 11. Závěr

Bude to přesně půl roku od vydání Titan X na bázi Pascalu, i když máme s testem zpoždění, bylo to pro dobro věci. Nabídneme vám dvacet nejnovějších her a dvacet starších. To vše jako ochutnávku výkonu, který v mírně obměněné podobě brzy na trh přijít s o něco levnější kartou určenou pro náročné hráče.

Reklama
Reklama

Testovací sestava

Měření jsem provedl desce na Asus Rampage V Extreme s procesorem Core i7-5960K. Coby zdroj posloužil Antec HCP-1200W, dále byl v sestavě pevný disk (SSD) Samsung a mechanický WD s hrami. Paměti mám od Crucial (16GB DDR4-2400 MHz). K měření her jsem použil grafickou kartu dle testu. Celý test proběhl s paměťmi na 2400 MHz s časováním CL17. Procesor je přetaktovaný na 4,7 GHz (proto jsem jej stále nevyměnil za novější model).

Nvidia Titan X ve 40 hrách a testech: konečně 4K grafika?

Grafiku používám chlazenou vodou; jelikož zpočátku nebyl k mání vodní blok od EK, zbastlil jsem chlazení ze všeho možného, co jsem měl v šuplíku. Nejprve jsem kartu vyztužil bracketem z nějaké jiné grafiky, tuším Asus. GPU chladím univerzálním blokem Swiftech, tipuji tak 5–6 let starým. Rozteč děr na GeForce se ale nemění, tedy stále pasuje s mírně nesymetrickými upevňovacími šrouby. Paměti nechladím vůbec a napájecí kaskádu chladí tichý ventilátor, který jsem prostě upevnil stahovací páskou. Je to „ghetto-mod“, ale plní svou funkci dokonale. S výsledkem jsem spokojen natolik, že jsem už blok ani později nesháněl. Mně záleží v uzavřené skříni spíše na funkčnosti než vzhledu, takže to neřeším.

Nvidia Titan X ve 40 hrách a testech: konečně 4K grafika?

Testovací hry

Hry jsou dnes rozdělené do dvou skupin. Na staré, na starém testovacím disku a na zcela nové, hity poslední doby. Starých her je dnes 18, všechny dnes zažijí svou testovací derniéru. Všechny další testy už budou jen na hrách novějších. Pro tyto herní testy používám stále ještě Windows 7 64bit Ultimate. Nových her je 20 a všechny jsem testoval pod Windows 10 64bit Pro.

Staré hry: Battlefield Hardline (Ultra, 4x MSAA), Dying Light (Max, HBAO+), Dragon Age Inquisition (Ultra), Far Cry 4 (Ultra, MSAA 4x), Assassins Creed Unity (Very High, 4x MSAA), Evolve (Ultra, SMAA TX1), Shadow Of Mordor (Ultra), Ryse Son Of Rome (Max, SSAA), Anno 2070 (Max), Battlefield 4 (Ultra, 4x MSAA), Crysis 3 (Max, 8x MSAA), Metro Last Light (Very High, SSAA), TES V Skyrim (Max, MSAA), Thief (Very High, 2x SSAA), Tomb Raider (Max, 4xSSAA), GTA V (Very High, MSAA x2), Watch Dogs (Ultra, HBAO+), Bioshock Infinite (Ultra, AA).

Nové hry: Battlefield 1 (Ultra, DX11, FXAA), Call Of Duty Infinite Warfare (Ultra, DX11, SMAA), Deus Ex Mankind Divided (High, DX12), DOOM (Max, OGL, SMAA), Fallout 4 (Ultra, DX11, TAA), Far Cry Primal (Ultra, DX11, SMAA), For Honor (Extreme, DX11, TAA), Gears Of War 4 (Ultra, DX12), GTA V (Max, DX11, MSAA), Hitman 2016 (Ultra, DX12, FXAA), Mafia III (Max, DX11, AA), Mirrors Edge Catalyst (Ultra, DX11), Resident Evil 7 (Very High, DX11, FXAA), Tom Clancys The Division (Ultra, DX11, SMAA), The Witcher (High, DX11, AA), Titanfall 2 (Very High, DX11, TSAA), Rise Of The Tomb Raider (Max, DX12, SMAA), Total War Warhammer (Ultra, DX12, MLAA), Watch Dogs 2 (Ultra, DX11, SMAA).

Frekvence karty

Nvidia Titan X ve 40 hrách a testech: konečně 4K grafika?

V základě karta nedrží takty nijak dobře, rozmezí frekvencí je dosti široké, od 1550-1700 MHz. Většinou se ale u delší zátěže zastaví někde kolem 1660 MHz, i tak ale nedrží takt pevně, a skáče o stupeň nahoru a dolů. Průměr ale je někde 1660 MHz uvedených v grafu. Pokud posunete temp a power limit na maximum, zvýší se frekvence někde mezi 1700-1800 MHz. Průměrně se drží kolem 1780 MHz, nebo malý kousek níže. Pokud osadíte vodu, v obou případech se frekvence v podstatě ustálí, na default to bylo 1810 MHz a s limitem na maximum 1840 MHz. To je frekvence, kterou karta drží pevně jako skála. V grafech nových her pak najdete přetaktování, kdy bez navýšení napětí, karta pracovala na stabilních 2060 MHz. To je frekvence, kterou uvidíte v grafech her. Paměti šly jen kosmeticky, z 10 GHz na 11 GHz.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning