PlayStation 4: Revoluce, nebo úpadek konzolí?
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek PlayStation 4: Revoluce, nebo úpadek konzolí?

PlayStation 4: Revoluce, nebo úpadek konzolí? | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

22. 2. 2013 03:00 50

Seznam kapitol

1. Co víme 2. AMD konečně zabodovalo 3. Technologie Gaikai 4. Vyšší nároky na síť
5. Ukázkový příklad s trpaslíkem 6. Zpátky na zem 7. Vlna spekulací tedy pokračuje

V noci se středy na čtvrtek byla v hrubých rysech představena nová konzole Sony PlayStation 4. Názory se rozcházejí, někdo je nadšený z hardwarové specifikace, jiný je jí naopak zklamaný. Někdo byl nadšený z herních dem, jiný je považoval za nudné. Možná proto si také někdo stačil všimnout, že mezi předvádějícími nebyla jediná žena.

Reklama

Drobná potíž bude v tom, že se našim milovaným poskytovatelům datového připojení trochu orosí čelo, protože masivní nárůst toku dat všemi možnými směry jim zkříží plány (i ty „minimální“ 3 Mbit/s jsou pěkná pecka). Možná z toho budou potíže v případě, že se rozhodnou „vylepšit kvalitu“ svého připojení zavedením FUP, z čehož se zase nepochybně orosí ten, komu přijde účet za streamované herní dýchánky. Ale nechci tu výt a omílat argumenty, které jsem o streamovaném hraní rozebíral už dříve. Jednak je možné, že se objeví chytrá řešení (jako streamování v lokální oblasti, pokud intenzivní provoz probíhá v komunitní síti a nemíří do širého internetu, nemusí být žádný problém), jednak buďme optimisti a věřme tomu, že nás čeká úchvatná cenzury-firewallů-FUP prostá budoucnost.

PlayStation 4: Revoluce, nebo úpadek konzolí?
i Zdroj: PCTuning.cz

V plánu učinit streamování obsahu ze zařízení na zařízení je cosi ohromujícího. Je možné, že to Sony nemyslí až tak vážně a že chce jenom zpřístupnit hráčovo snažení ostatním víceméně v jednom směru, jako kdyby to byly řekněme screenshoty a nebo internetové vysílání. Ale taky je možné, že mají na mysli něco daleko většího, vznik jakési univerzální platformy, kde vaše PS4 bude fungovat jako jakýsi klon serveru, který vám dovolí hrát z jakéhokoliv zařízení, které se k němu v potřebné kvalitě připojí, přičemž díky mechanismu účtů se můžete vlastně přesouvat od jednoho zařízení k druhému.

PlayStation 4: Revoluce, nebo úpadek konzolí?
i Zdroj: PCTuning.cz

To si takhle smažíte „Trpaslíkovo Dobrodružství 4“ doma, když tu musíte na služebku. Takže cestou na letiště vlakem přes LTE vybaveným mobilem připojeným k vaší PS4 pokračujete v hraní. Na letišti se připojíte na wifi a pokračujete ve smažbě. Letadlo má k vám domů špatnou konektivitu, ale je připojené řekněme do Ameriky, takže se připojíte se svým profilem k tamním serverům a zase pokračujete. V cílové destinaci si pronajmete PS4, nalogujete se na svůj účet, při zahájení hraní si dotáhnete hru do místní konzole - a zase pokračujete v hraní přesně tam, kde jste přestali. A nebo se na hotelu připojíte k místním streamovacím serverům přes telefon a nebo přes PS Vita a jste stále v pohodě. Vaše hra jde za vámi a jako váš obraz se neustále zjevuje v nových a nových magických zrcadlech, jednou je menší, jednou větší, ale stále můžete pokračovat v hraní.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama