Precizní a rychlá. Recenze bezdrátové myši Glorious Model D 2 PRO 4K/8KHz
i Zdroj: PCTuning.cz
Herní příslušenství Recenze Precizní a rychlá. Recenze bezdrátové myši Glorious Model D 2 PRO 4K/8KHz

Precizní a rychlá. Recenze bezdrátové myši Glorious Model D 2 PRO 4K/8KHz | Kapitola 4

Jan Pánek

Jan Pánek

14. 6. 2024 14:00 12

Seznam kapitol

1. Obsah balení a parametry 2. Design 3. Snímač, hraní v praxi 4. Software, baterie a závěr

Myš je jedním z hlavních bodů zájmu, pokud chcete v online střílečce získat kompetitivní výhodu. Té lze dosáhnout lepší ergonomií, absencí kabelu nebo velmi kvalitním snímačem. Senzor pomůže s přesností, sníží latenci či umožní jemnější nastavení. Ve všech těchto ohledech testovaná myš Glorious Model D 2 PRO 4K/8KHz exceluje.

Reklama

Glorious má jednoduchý a účelný software ke všem svým produktům. Najdete v něm myši i klávesnice, můžete skrze něj aktualizovat firmware těchto produktů. K dispozici jsou i další nastavení jako možnosti zapnutí aplikace při spuštění, což doporučuji ponechat, pokud používáte makra nebo jiné pokročilé funkce – bez softwaru nepoběží.

Precizní a rychlá. Recenze bezdrátové myši Glorious Model D 2 PRO 4K/8KHz
i Zdroj: PCTuning.cz
Precizní a rychlá. Recenze bezdrátové myši Glorious Model D 2 PRO 4K/8KHz
i Zdroj: PCTuning.cz

U myši můžete nastavit až tři uživatelské profily, které můžete připínat třeba tlačítkem na myši. Každý může mít jinou citlivost, jiná makra nebo jinak přiřazená tlačítka k funkcím. Také si můžete tlačítko deaktivovat. Profily lze importovat i exportovat.

Možnosti nastavení charakteristiky snímače
i Zdroj: PCTuning.cz
Možnosti nastavení charakteristiky snímače

Celkově se softwarem nejsou žádné problémy, poklidně si funguje na pozadí a neruší. Ukazuje i stav akumulátoru, když máte bezdrátovou myš. Nicméně s tímto indikátorem jsem měl při testování problém, výrazně nadhodnocoval stav baterie v myši. Jednou dokonce ukazoval přes 50 %, ale myš už byla vybitá. Až když jsem ji připojil na kabel a hned ji zase odpojil, stav se aktualizoval.

K dispozici jsou i makra
i Zdroj: PCTuning.cz
K dispozici jsou i makra

Výdrž na jedno nabití silně závisí na dvou faktorech – jaký polling rate používáte a zdali myš na noc vypínáte. Při maximální dotazovací frekvenci a ponechání myši zapnuté přes noc jsem se jednou dostal ke třem pracovním dnům s intenzivním používáním pro práci přes den a hraním večer. Při vypínání přes noc jsem se dostal asi na pět dnů spíše intenzivnějšího používání.

Zhodnocení

Firma Glorious se s myší Model D 2 PRO 4K/8KHz zařadila mezi další zavedené značky a vyrobila opravdu kvalitní produkt zaměřený na hráče akčních her. Myš je určená pro hráče stříleček, což je dáno důrazem na kvalitní snímač, dobrou ergonomii a také nižším počtem tlačítek. Myš je navíc bezdrátová a příjemně lehká pro dlouhé hraní.

Celkově jde o skvělou myš pro hráče
i Zdroj: PCTuning.cz
Celkově jde o skvělou myš pro hráče

Snímač dosahuje až 26 000 DPI a dotazovací frekvence 8000 Hz (4000 Hz při bezdrátovém připojení), což je i pro náročnějšího hráče více než dostatečné. Díky vyššímu polling ratu je myš citlivější a přesnější než konkurence s 1000 Hz, takže díky ní získáte kompetitivní výhodu. Můžete si s ní i více vyhrát a nastavit si opravdu vysokou citlivost v dodaném programu, načež si snížíte citlivost ve hře – tím využijete přednosti myši na maximum.

Celkově se jedná o povedenou herní myš, kterou mohu doporučit náruživým hráčům stříleček z první osoby. Cena přes 4500 Kč je už vysoká, nicméně odpovídá konkurenci se stejnými funkcemi i vlastnostmi, například myším od Razeru. Za lehkou, přesnou a bezdrátovou myš si dnes musíte připlatit, ovšem za ty peníze dostanete výborný produkt.

Glorious Model D 2 PRO 4K/8KHz

Verdikt

Povedená herní myš pro hráče stříleček z první osoby, nabízí rychlé a přesné snímání, dobrou ergonomii, bezdrátovou konektivitu, a hlavně nízkou hmotnost. Po drátu umí až 8000 Hz a bezdrátově polling rate 4000 Hz, kvalitou se řadí mezi nejlepší herní myši současnosti.

Hodnocení

Co se nám líbí a nelíbí?

Nízká hmotnost
Povedená ergonomie
Bezdrátové přípojení
Rychlý a přesný snímač
Povedený software
Nepřesný ukazatel stavu akumulátoru
Různá zvuková odezva tlačítek
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama