prestigio-minipc-mp915-drobecek-ve-stylu-mac-mini
Sestavy Článek Prestigio MiniPC MP915 - drobeček ve stylu Mac mini

Prestigio MiniPC MP915 - drobeček ve stylu Mac mini | Kapitola 4

Kuchař Martin

Kuchař Martin

7. 11. 2006 01:00 35

Seznam kapitol

1. První seznámení a technické parametry 2. Design a ergonomie 3. Detailní pohled 4. Testy - procesor a operační paměť 5. Testy - Grafická jádra 6. Testy - pevný disk

V dnešní době získávají čím dál tím větší oblibu takzvané HTPC (Home Theater PC), které slouží jako centrum domácí multimediální zábavy a dokáží v jednom zařízení integrovat vlastnosti DVD přehrávače, rekordéru, videa a úložiště pro digitální média jako fotografie a hudbu. V dnešní recenzi se podíváme na zoubek novince od společnosti Prestigio, která nejen že dokázala takovéto zařízení postavit, ale ukázala také světu, že elektronika může být opravdu velice líbivá a navíc kompaktní.

Reklama

Jelikož je toto zařízení postaveno na komponentech a platformě jaká je určena pro notebooky a mobilní zařízení, budeme všechny sty provádět na základě metodiky sestavené právě pro testování notebooků. Výsledky budou pak porovnány s mobilními konkurenty.

Pro otestovaní výkonu těchto komponent posloužily:

  • SiSoft Sandra 2007 a testy - CPU Arithmetic Benchmark, CPU Multimedia Benchmark,

V Prestigio miniPC MP915 je osazen procesor Pentium M na frekvenci 1,6GHz (jádro Dothan) a tak se dá očekávat, že nebude asi příliš schopen konkurovat například procesorům z řady Core Duo nebo Turion X2.

Prestigio MiniPC MP915 - drobeček ve stylu Mac mini
i Zdroj: PCTuning.cz

Prestigio MiniPC MP915 - drobeček ve stylu Mac mini
i Zdroj: PCTuning.cz

Testy dopadly přesně podle očekávání - procesor se umístil na spodních příčkách což je dáno především tím, že program SiSoft Sandra 2007 posuzuje především na základě samotné frekvence, která se samozřejmě s počtem jader "zvyšuje" - proto je jasné, že 1 x 1,6GHz nemůže v tomto testu obstát proti 2x1,6GHz. Je ale třeba připomenout, že přístroj je určen pro přehrávání multimédií a ne jako herní "mašina" a právě zde se dá očekávat, že osazený procesor by měl veškeré požadavky bez větších obtíží zvládat.

Zde se nabízí prostor k pozastavení - osazených 512MB v celém přístroji je na dnešní dobu již lehce pod běžným průměrem a troufáme si říci, že dalších 512MB by tomuto prckovi prospělo daleko více než například 200MHz frekvence procesoru.

Prestigio MiniPC MP915 - drobeček ve stylu Mac mini
i Zdroj: PCTuning.cz

Ani zde nepodal MP915 nikterak oslnivé výsledky - zařadil se na horší průměr při porovnání s konkurenčními řešeními v oblasti podobných platforem. Z těchto pohledů by se dal přístroj srovnat s běžným notebookem, který se prodával tak před dvěma roky.

Nezbývá než lehce zaplakat - takto krásný přístroj je opatřen již podprůměrným HW, které sice dokáže uspokojit mnoho uživatelů, ale práce s ním nebude příliš svižná. Navíc v případě, že byste si chtěli například přehrávat video v HD formátu, budete asi nemile překvapeni neboť výkon celého přístroje na to není příliš postačující.

Uživatel se tedy bude muset buď smířit s omezeními vyplývajícími z takto "slabého" výkonu a nebo si bude muset připlatit za lépe vybavené verze.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama