radeon-x1900-crossfire-aneb-pod-krizovou-palbou-podruhe
PCTuning Článek

Radeon X1900 CrossFire aneb pod křížovou palbou podruhé...

Z. Obermaier

Z. Obermaier

16. 5. 2006 01:00 75

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Multiprocesing... 3. CrossFire 1.0 / 2.0+, versus konkurence 4. Testovací sestava
5. CrossFire v akci 6. Začínáme, aneb zacpěte si uši ... 7. Testy 8. Zkušenosti a závěr

V pátek jste si mohli na našich stránkách přečíst recenzi základní desky DFI s podporou zapojení grafických karet v režimu CrossFire. Jelikož jsme vám v článku slíbili, že test právě této technologie přineseme v nejbližších dnech, slib plníme a článek nyní máte možnost shlédnout. Nejprve zopakujeme teorii zpracování výsledného obrazu, poté se podíváme na vylepšení technologií CrossFire 2.0 oproti původní verzi a nakonec si představíme potřebný hardware.

Reklama
Reklama
Radeon X1900 CrossFire aneb pod křížovou palbou podruhé...

V pátek jste si mohli na našich stránkách přečíst recenzi základní desky DFI s podporou zapojení grafických karet v režimu CrossFire. Jelikož v článku jsme vám slíbili že test právě tohoto zapojení přineseme v nejbližších dnech, slib plníme a článek nyní máte možnost číst.  Nejprve zopakujeme teorii zpracování výsledného obrazu, poté se podíváme na vylepšení technologií CrossFire 2.0 oproti původní verzi, a nakonec si představíme potřebný hardware, testovací sestavu. Článek poté uzavřou testy.

CrossFire 2.0+

Zhruba před půl rokem jsme vám přinesli první recenzi a technologické preview grafického systému ATi Radeon X850 CrossFire. I přesto, že je ATi v oblasti grafického multiprocesingu nejstarším "žijícím" veteránem, nebylo tehdejší řešení zdaleka ideální. Nedostatky v podobě omezené obnovovací frekvence (refresh-rate) při vyšších rozlišeních a odklad vydání CrossFire karet o několik měsíců způsobily nevalný úspěch tohoto řešení. Po vydání nové generace Radeonů X1 (R5xx) ale ATi dokázala, že to s CrossFire myslí opravdu vážně. I od té doby se leccos změnilo, a tak přišel čas, abychom se na duo z Kanady znovu podívali.

Jak CrossFire vzniklo, jaká řešení mu předcházela a jaké režimy multiprocesingu používá, už jsme probírali ve zmíněném článku. Pokud by vás tyto podrobnosti zajímaly, čtěte zde. 

V dnešním článku se zkusím zaměřit hlavně na informace, které v předchozím nebyly zmíněné a dále na změny, které od té doby nastaly. 

Radeon X1900 CrossFire aneb pod křížovou palbou podruhé...

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning