Razer Viper – Ultimátní zbraň pro hráče FPS
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Razer Viper – Ultimátní zbraň pro hráče FPS

Razer Viper – Ultimátní zbraň pro hráče FPS

Jan Preclík

Jan Preclík

11. 12. 2019 03:00 21

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Razer Viper – Unboxing 3. Parametry 4. Software 5. Závěr

Razer, který dlouhou dobu drží první příčky na poli progamingového hardwaru, přichází s novou nenápadnou myškou, která ovšem pod skromnou elegantní kapotou skrývá nadupané komponenty. Pojďte se mrknout na to, s jakým výsledkem se Američanům podařilo zkřížit zmiji s počítačovou myší.

Reklama

Mistr svého řemesla v oblasti esportu, americká společnost Razer, byla založena již v roce 1998 v Kalifornii s úmyslem dodávat na trh herní myši nejvyšší jakosti. V roce 2005, kdy práva na značku získali Min-Liang Tan a Robert Krakoff, byly položeny základy firmě RΛZΞR tak, jak ji známe dnes.

Razer Viper – Ultimátní zbraň pro hráče FPS
i Zdroj: PCTuning.cz

Právě v současné době je tato značka oblíbená zejména díky herním myším, se kterými před dvaceti lety poprvé vykopávali. V jejich portfoliu lze nalézt i mechanické klávesnice, které jsou chválené pro perfektní design, ale kritizované pro příliš hlučné spínače. Firma kromě toho vyrábí i další periferie, jako například herní sluchátka, reproduktory a mikrofony. Její obliba se v jejich cílové skupině ale dělí na dva tábory. Jedni Razer nenávidí pro pochybnou kvalitu a nastřelené ceny, druzí je milují pro perfektní design a zejména ergonomii a naopak prvotřídní kvalitu. Vše záleží na konkrétních zkušenostech jednotlivých zákazníků.

Razer Viper – Ultimátní zbraň pro hráče FPS
i Zdroj: PCTuning.cz

Ale vraťme se zpátky k myškám. V případě, že budete uvažovat o myši právě od Razeru, budete stát před opravdu těžkým rozhodováním. K dispozici vám bude větší množství modelů v několika různých variantách. Musíte tedy vybírat ideálně dle toho, jak myš držíte (Palm grip / Claw grip / Fingertip grip) a jaký typ her hrajete. Mezi hráči MMORPG či MOBA jednoznačně vítězí Razer Naga Trinity zejména díky vyměnitelným bočním programovatelným tlačítkům. DeathAdder či Mamba cílí spíše na hráče FPS, kteří preferují spíše jednoduchost a přesnost. DeathAdder se navíc vyrábí ve dvou verzích pro leváky i praváky.

Razer Viper – Ultimátní zbraň pro hráče FPS
i Zdroj: PCTuning.cz

A právě s novým modelem Viper se snaží Razer oslovit zejména skupinu hráčů, kteří jsou zaměřeni zejména na žánr FPS. Zájem o ni ovšem mohou, díky do očí bijícímu skromnému, ale efektnímu designu projevit i běžní movitější uživatelé kancelářských počítačů, kteří chtějí mít na jednáních elegantní, na první pohled obyčejnou, ale zajímavou myšku.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama