Recenze Realme Narzo 30 5G – sítě nové generace co nejlevněji
Recenze Recenze Realme Narzo 30 5G – sítě nové generace co nejlevněji

Recenze Realme Narzo 30 5G – sítě nové generace co nejlevněji

David Jiránek

David Jiránek

12. 8. 2021 23:45 1

Seznam kapitol

1. Úvod, specifikace a obsah balení 2. Zpracování a displej 3. Výkon a sdílená paměť 4. Nadstavba Realme UI, čtečka otisků a baterie 5. Focení, 5G sítě a další funkce 6. Závěr a hodnocení

Realme v posledních měsících uvádí na trh jeden 5G telefon za druhým. Agresivní cenová politika a slušný poměr ceny a výkonu přinášejí pocit, který jsme před lety poznali s nástupem telefonů od Xiaomi. Novinka Narzo 30 5G, kterou jsme otestovali, nepatří mezi špičkové modely, naopak chce za málo peněz nabídnout mladým hodně muziky.

Reklama
Reklama

Výkon

O chod Narza 30 5G se stará procesor MediaTek Dimensity 700, tedy stejný jako u Realme 8 5G. Nabízí 8 jader. Dvojici Arm Cortex-A76 s frekvencí až 2,2 GHz a šestici Cortex-A55 s frekvencí do 2,0 GHz. Grafické jádro Mali G57 MC2 pak pomáhá zejména při hraní.

Výkonnostní pocit z používání telefonu při zapnuté obnovovací frekvenci 90 Hz byl rozhodně pozitivní. Telefon vás v uživatelském prostředí nenechá nikde dlouho čekat. Animace jsou plynulé, odezva rychlá a zasekávání nenastalo ani při používání telefonu v době četných aktualizací na pozadí.

Recenze Realme Narzo 30 5G – sítě nové generace co nejlevněji
Recenze Realme Narzo 30 5G – sítě nové generace co nejlevněji
Recenze Realme Narzo 30 5G – sítě nové generace co nejlevněji

Narzo 30 5G a jeho čipset jsme podrobili několika Benchmarkům. V Antutu telefon dosáhl na 320 tisíc bodů. To ho řadí na úroveň Snapdragonu 732G (Xiaomi POC X3, Redmi Note 10 Pro). Skóre z 3DMarku zase telefon přibližuje Snapdragonu 750G, který nalezneme například v Samsungu Galaxy A52 5G. Ten stojí téměř jednou tolik. V poměru surového výkonu a ceny tedy Narzo boduje.

Co se hraní týče, telefon si v klidu poradil například s League of Legends: Wild Rift na 60 fps. Ačkoliv se menu občas seklo, ve hře bylo vše v pořádku. K nadměrnému zahřívání nedocházelo. O nijak zvlášť výkonný stroj tak nejde, přesto si hry zahrajete. Jen nezapomeňte trochu snížit detaily.

Celkově je právě výkon Narza jeho silná stránka. U jiných telefonů často platíte za značku na úkor klíčových specifikací. Realme tohle nemá za potřebí a telefon vybavilo velice slušným čipsetem vhodným k méně náročnému hraní a zábavě. Při dalších aktualizacích vám tento výkon navíc může přijít vhod. Pokud hledáte dobrý poměr ceny a výkonu, zde Realme zazářilo.

Sdílená paměť

Realme Narzo 30 5G se prodává v kombinaci se 128GB interním úložištěm a 4 GB RAM. Softwarově lze tuto velikost ramky zvětšit o 1–3 GB. Nutný je ovšem restart a z praxe je rozdíl při využití virtuální paměti minimální. U multitaskingu docházelo k ukončení aplikací na pozadí prakticky ve stejnou dobu. Softwarová aktualizace ale toto může zlepšit.

Funkce sdílené paměti tak rozhodně nepředstavuje takové lákadlo jako štědrá porce interního úložiště v kombinaci se slotem na MicroSD karty. Ten lze přitom využít, i když osadíte 2 SIM karty. Pokud chcete více RAM, Realme 8 5G v 128GB variantě nabídne čistých 6 GB, na to si ale tisícovku připlatíte.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning