PCTuning Článek

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Pavel Boček
Pavel Boček
4. 5. 2016 06:00 24 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvodní představení, balení 2. Konektory, kabeláž, vnější provedení a chlazení 3. Vstupní filtrace 4. Primární strana, větev +5 V stand-by 5. Sekundární strana, kvalita provedení 6. Úvod do metodiky měření a testovací přístroje
7. Další vybavení 8. Přístroje k měření elektrických veličin 9. Přístroje k měření neelektrických veličin 10. Měření 11. Metodika hodnocení 12. Hodnocení, závěr, poděkování

Zdroj Antec High Current Gamer M 750 W (HCG-750M) u nás sice najdete jen v nabídce jednoho obchodu, v zahraničí se ale stále prodává. A za slušné ceny s přihlédnutím k tomu, co nabízí – je to v podstatě přebalená verze Seasonicu M12II Bronze. A je škoda, že je hůře dostupný, protože rozhodně stojí za úvahu.

Reklama
Reklama

Konektory, kabeláž

Jak pevná kabeláž, tak i odpojitelná kabeláž je kompletně oflexovaná. Vodiče jsou pouze černé s barevnými proužky, díky čemuž je můžete stále bezpečně odlišit, ale přitom nejsou tak rušivé. Téměř všechny jsou 18AWG, výjimkou jsou vodiče pro malé proudy (zpětná vazba, -12 V, Berg apod.). Ačkoli vždy pouze tři vodiče vedou proud na +12 V pro oba 6+2pin PCIe konektory na každém kabelovém svazku, použito je pět samostatných vodičů pro zem. A nejen to, téměř všechny kontakty kabeláže tohoto zdroje jsou zlacené, včetně molexů!! Ve srovnání s kabeláží Corsairu HX750i je toto výrazně lepší, a přitom je HCG-750M postaven cenově minimálně o třídu níže než Corsair. Na druhé straně molexy zase nemají klipy pro snadnější odpojování.

Konkrétně máme následující:

Pevná kabeláž:

  • 1× Main ATX (20+4pin): 51 cm
  • 2× ATX 12 V (4+4pin): 63 cm

Odpojitelná kabeláž:

  • 4× PCIe (6+2pin): 2× 55 cm, 2× 69 cm
  • 9× SATA: 3× 54 cm, 3× 70 cm, 3× 84 cm
  • 6× peripheral molex: 1× 55 cm, 1× 70 cm, 1× 85 cm, 2× 100 cm
  • 1× Berg pro FDD: 101 cm

Jak můžeme vidět, deska pro kabeláž používá ploché 5pinové konektory pro periferie a proprietární 16pinové konektory pro kabely PCIe. Při bližším pohledu oba vypadají, jako by sestávaly ze dvou téměř-EPS konektorů vedle sebe, ale všechny spodní piny mají seříznuté rohy. Dodávaná kabeláž používá tyto 8pinové konektory na jedné straně (s 6+2pin PCIe na druhé). Antec zde také specifikuje, které konektory připadají na kterou větev. Je zde také spínač pro vypnutí či zapnutí podsvícení ventilátoru.

Vnější provedení, chlazení

Kovová šasi zdroje je vyrobena z 1mm SECC plechu, který je matně černě lakován (pravděpodobně práškem). Mřížka je jistě povědomá – jedná se o stejný druh, který používá Seasonic u své řady S12G, s dírami prolisovanými přímo do horní části krytu. Je to levné, byť krapet horší z hlediska hlučnosti. Výstupní pevná kabeláž je chráněna plastovou průchodkou.

Také zadní strana je podobná, s obvyklými šestiúhelníkovým stylem perforací, zakrývajících větší část zadní stěny, dokonce i pod vstupní vidlicí a spínačem. Srovnejte se Seasonicem S12G 550 W z loňska. Je tam jen jiná samolepka.

Ventilátor je Hong Hua HA13525H12F-Z s maximální udanou rychlostí 2300 ot./min. Zřejmě ze starších zásob, kdy Seasonic ještě používal vrtulníkové chlazení. Ačkoli tento ventilátor používá fluidní ložiska (FDB), nejlepší verzi samomazných kluzných ložisek.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning