Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W
Článek Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Pavel Boček

Pavel Boček

4. 5. 2016 06:00 24

Seznam kapitol

1. Úvodní představení, balení 2. Konektory, kabeláž, vnější provedení a chlazení 3. Vstupní filtrace 4. Primární strana, větev +5 V stand-by 5. Sekundární strana, kvalita provedení 6. Úvod do metodiky měření a testovací přístroje
7. Další vybavení 8. Přístroje k měření elektrických veličin 9. Přístroje k měření neelektrických veličin 10. Měření 11. Metodika hodnocení 12. Hodnocení, závěr, poděkování

Zdroj Antec High Current Gamer M 750 W (HCG-750M) u nás sice najdete jen v nabídce jednoho obchodu, v zahraničí se ale stále prodává. A za slušné ceny s přihlédnutím k tomu, co nabízí – je to v podstatě přebalená verze Seasonicu M12II Bronze. A je škoda, že je hůře dostupný, protože rozhodně stojí za úvahu.

Reklama
Reklama

Úvodní představení

Jak jsem uváděl již v preview, Antec High Current Gamer M 750 W (HCG-750M) ve skutečnosti vyrábí Seasonic. Je založen na jeho výkonné platformě M12II Bronze, která částečně kombinuje technologii vyšší řady S12G s předchozími modely M12II. Toto je rozdíl od verzí s menším výkonem jak High Current Gamer M, tak Seasonic M12II, které jsou obě postaveny na modulární verzi klasického S12II (který je postaven zase na S12, a tak dále až k Super Tornadu). Tento zdroj s certifikací 80 PLUS Bronze (při 115 V) je tedy částečně modulární (napevno jsou kabely Main ATX a ATX 12 V), není synchronně usměrněný, ale má jedinou výstupní větev z hlavního zdroje (+12 V) a na ní DC-DC měniče.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Zdroj je naceněn na lehce pod 3200 korun, což je těsně, ale stále v high-endu. Je zde ovšem jeden problém: zdá se, že oficiální distribuce v ČR již skončila. Je totiž pouze v jednom obchodě (na objednávku, ne skladem), přičemž ten jej očividně nakupuje v Německu. Tam je pouze za 105 Eur, což spadá do mainstreamu. Stejně tak v Austrálii za 150 dolarů nebo ve Státech za 100 dolarů. Všude jinde na světě a to i kousek za hranicemi stojí výrazně méně, mainstreamovou cenu. I zde stál méně, dokud byl ještě oficiálně v prodeji. Z toho důvodu udělám tentokrát lehkou výjimku a zařadím ho stále do mainstreamu. Za tuto cenu má stále pětiletou záruku.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Interně má zdroj jediný výstup, +12 V, tvrdí však, že z něj pak vedou dvě větve se 40 A každá (a nezávislou ochranou). Kombinovaný odběr může dosáhnout až 744 W. Větve +3,3 a +5 V, generované z +12 V za použití DC-DC měničů, jsou schopny dodat až 25 A každý (nebo 150 W kombinovaně). Větev -12 V může dodat až půl ampéry, přičemž stand-by zdroj dodá až 3 A. HCG-750M slibuje zvládnout trvalý provoz při 50 °C okolní teploty, pro tento účel má velký ventilátor a „odolné japonské kondenzátory,“ které určitě podrobím pozorné kontrole. Má rovněž být vybaven plnou sadou ochran, včetně OTP.

Balení a příslušenství

Krabice tohoto zdroje má zhruba střední velikost. Přední strana zobrazuje zdroj za běhu (s podsvícením ventilátoru) a několik základních informací. Na levé straně jsou specifikace konektorů, na pravé straně pak tabulka s distribucí výkonu. Na spodku pak jsou další podrobnosti, včetně výpisu ochran, které má zdroj k dispozici.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Jak jsme od Antecu zvyklí, na zadní straně jsou specifikace v textové podobě v šesti různých jazycích, dva další jsou pak na horní straně. Vidíme opět něco o ochranách, konektorech atd. Zdroj sám je zabalen v textilním pytlíku s kousky kartonu okolo.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Co se týče doplňků, máme zde napájecí kabel, všechny modulární kabely, nějaké šroubky, manuál a nějaké záruční lejstro.

Recenze zdroje Antec High Current Gamer M 750 W

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning