repro-ozaki-hm010-m1-svezi-vitr-z-tchajwanu
Hardware Článek Repro: OZAKI HM010 M1, svěží vítr z Tchajwanu

Repro: OZAKI HM010 M1, svěží vítr z Tchajwanu

Kwolek Jirka

Kwolek Jirka

3. 9. 2003 00:00 63

Seznam kapitol

1. Repraki of firmy Ozaki 2. Subwoofer basuje odspoda, a to doslova :-) 3. Připojování, poslech a závěr

Na některé tiskové zprávy a novinky reaguji občas takto: "mohl bych produkt xxx otestovat pro čtenáře PCtuningu?". V případě reproduktorů OZAKI nenastal žádný problém - "M1 si můžete vyzvednout na naši Ostravské pobočce". Bílá krabice o rozměrech 50x30x30cm působila nezáludně. Ufff to je tíha, uvnitř jsou asi cihly... horní víko s rukojetí se nebezpečně prohýbalo, obsah vážil nejméně 15kg! Přímo na ulici jsem se rozhodl situaci raději prověřit, známe ten typ humoru (Kwolek táhne náklad cihel - ha, ha!). Koukám že pokud nejsou cihly v subwooferu tak už asi... nikde.

Reklama
Reklama

Dřív než jsem vyjádřil zájem o testování sestavy jsem se podíval na web - značka OZAKI pro mě totiž byla stejnou neznámou jako kdyby se jmenovali SAKY PAKY. Stránka z katalogu na mou představivost zapůsobila více než dobře. Hmmm... dřevo, pěkný vzhled (a jak už sami víte i vysoká hmotnost :-) - to není špatný začátek, ale jak to hraje? To bych chtěl slyšet...

Poptal jsem se na ceny a model M1 (sestava 5.1 s displejem na subwooferu a dálkovým ovládáním) za 3425Kč bez DPH mi na první pohled připadal jako vhodný kandidát k seznámení se značkou.

Repro: OZAKI HM010 M1, svěží vítr z Tchajwanu

Krabici s reproduktory jsem "dotáhl" domů na víkend. Reproduktory jsem ještě ten den večer vybalil a poskládal k televizi:

Repro: OZAKI HM010 M1, svěží vítr z Tchajwanu

Satelity i subwoofer mě hned nadchly - nevypadaly jako cokoliv co přichází z počítačové branže. žádný plast, tenké hrany, levné látky.

Repro: OZAKI HM010 M1, svěží vítr z Tchajwanu

Nechtěl jsem celou sestavu hned "drátovat", napadlo mě nejdříve nahradit původní repráčky domácího kina Samsung (HT-DM150) satelity Ozaki. Obešel jsem obývák a během 5 minut provedl výměnu.

Zapnul jsem CD, přepnul na DPL II (Music) a... nestačil se divit - za Jarkem Nohavicou se přestali schovávat muzikanti (CD Divné století) a sedli si do zvukového prostoru, zjistil jsem že dokonce BUTY (CD Pooomaaalu) není zpěvák (těch tam je :). U DVD jsem si znovu (a poněkud lépe) vychutnal DTS 5.1 u Gladiátora. No prostě jsem hrál až do půlnoci (ztlum to! seš blbej!).

Druhý den jsem se na sestavu podíval pozorněji.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning