Roccat Kova: Herní myš, co chce vyhovět každému
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Roccat Kova: Herní myš, co chce vyhovět každému

Roccat Kova: Herní myš, co chce vyhovět každému

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

1. 2. 2017 03:00 15

Seznam kapitol

1. Roccat Kova 2. Balení 3. Design a povrchy 4. Provedení 5. Tlačítka
6. Senzor 7. Software 8. Testování a ergonomie úchopů 9. Závěr

Roccat Kova je kompaktní herní myš, která v sobě kombinuje celou řadu žádoucích vlastností. Kvalitní optický senzor, ergonomický úchop, nadstandardní počet tlačítek nebo atraktivní design. K tomu všemu ještě symetrický tvar a kvalitní povrchy. Jde tedy o ideální herní myš pro leváky, nebo je Kova dobrou volbou pro všechny?

Reklama

Roccat je známý výrobce herních periferií a jeho produkty jsou oblíbené jak mezi běžnými hráči, tak mezi hvězdami esportu a hardcore herními fanatiky. Roccat Kova je další z řady herních myší, která má za úkol zaplnit mezeru v produktové řadě a dát možnost věrným následovníkům značky vybrat optimální herní myš.

Co čekáme od profi herní myši, kterou je Roccat Kova prohlášena? Základem je špičkový senzor, který poskytuje přesné snímání povrchu, věrný a rychlý přenos pohybu do PC. To znamená, že akcelerace ani predikce nejsou přítomny a rychlost snímání je vysoká. Ačkoli tyto požadavky mohou připadat čtenáři jako samozřejmé, v praxi je opak pravdou. Jen pár senzorů je takzvaně perfektních. Co to znamená, si povíme dále. A co více, Kova slibuje perfektní senzor!

Roccat Kova: Herní myš, co chce vyhovět každému
i Zdroj: PCTuning.cz

Herní myš zdaleka nedělá jen senzor a Roccat si je toho vědom. Dobrý úchop a obecně ergonomie je minimálně stejně důležitá jako přesnost snímání povrchu. Kova v této oblasti směřuje k uživatelům s menší rukou, případně těm, kteří rádi drží myš konci prstů – používají fingertip grip. To ale není všechno, Kova je navíc plně symetrická, takže představuje volbu i pro leváky. Ti mají výběr poněkud zúžený, a tak má Roccat větší šanci oslovit tuto skupinu zákazníků. Ale co praváci? Je symetrie myši kompromisem, nebo se podařilo vychytat optimální tvar?

Roccat Kova: Herní myš, co chce vyhovět každému
i Zdroj: PCTuning.cz

Kova má ještě další vlastnosti, které by nás mohly oslovit. Zejména jde o netradiční design, který kombinuje funkčnost a atraktivitu. Myš není v typické černé barvě, nýbrž v šedé, která trochu připomíná ROG stylizaci u produktů Asus. Dává podobný design šanci herní myši od Roccatu vystoupit z řady a získat své kupce? To a mnohem více si povíme dále.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama