Roccat Renga: skvělý komfort, podprůměrný zvuk
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Roccat Renga: skvělý komfort, podprůměrný zvuk

Roccat Renga: skvělý komfort, podprůměrný zvuk

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

30. 11. 2016 03:00 16

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a kabeláž 4. Provedení
5. Komfort a ergonomie 6. Zvukový projev a mikrofon 7. Závěr

Kvalitní zvuk v herních sluchátkách? Zapomeňte! Takto reagují audiofilové, když se jich zeptáte na to, jaký headset pořídit. Této mezery na trhu chce využít Roccat se svým novým headsetem Renga. Lehká ergonomická sluchátka s odvětranými náušníky a integrovaným mikrofonem slibují studiovou kvalitu zvuku – hráčův sen.

Reklama

Roccat je známým výrobcem herních periferií a tak došlo i na sluchátka, tedy přesněji herní headset. Vznikly tak Roccat Renga, sluchátka, která mají oslovit náročného hráče a poskytnout mu ideální nástroj pro dlouhé epické bitvy.

Že to zní jako nějaké marketingové prohlášení? Ano, ale jak uvidíme dále, něco na tom bude. Roccat se totiž v poslední době celkem snaží inovovat a uvádí opravdu zajímavé produkty. Příkladem za všechny budiž Skeltr, klávesnice, která integruje audio vstup i výstup stejně jako textový vstup mezi vaším počítačem, telefonem a tabletem. Renga inovuje také, ale trochu jiným směrem.

Roccat Renga: skvělý komfort, podprůměrný zvuk
i Zdroj: PCTuning.cz

Čím je tento headset tak speciální? Nejprve trochu teorie. Máme sluchátka circumaurální (kompletně překryjí uši), supraaurální (leží na uších) a špunty/pecky (ty nás teď ale nezajímají). Pak také rozlišujeme uzavřená, polouzavřená a otevřená – což reflektuje, kolik zvuku se dostane dovnitř sluchátek a kolik zvuku ze sluchátek naopak uniká ven.

Kam tedy řadíme Roccat Renga? To je právě ta zajímavá otázka. Konstrukčně totiž jde o velmi zajímavé řešení, které kombinuje prvky z více kategorií. Technicky jde o circumaurální sluchátka, o tom žádná. Ta ale obsahují vnitřní měniče, které jsou místěny tak, že se přiblíží nebo i dotknou uší (a jsou vybaveny molitanem), což odpovídá zase těm supraaurálním.

Z pohledu otevřenosti je tento headset ještě zajímavější. Dal by se totiž označit za ultra-otevřený. Narozdíl od běžných otevřených sluchátek, která obsahují různé mřížky nebo miniaturní průduchy Roccat Renga otevírá sluchátka masivními výřezy. Má to za úkol zajistit přísun čerstvého vzduchu k uším a zamezit tak pocení a jiným nežádoucím efektům, kterými hráči mohou při dlouhých herních seancích trpět.

Roccat Renga: skvělý komfort, podprůměrný zvuk
i Zdroj: PCTuning.cz

Tato vylepšení by měla jít ruku v ruce se skvělým, majestátním zvukem, který údajně dosahuje studiových kvalit. Pokud by se toho podařilo docílit, tak by bezpochyby šlo ze strany Roccat o velice lákavý počin a headset Renga by si našel početný zástup zájemců. Jak se těchto honosných cílů podařilo reálně dosáhnout, si rozebereme dále.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama