Saints Row: Gat Out of Hell – legrační schůzka s ďáblem
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Saints Row: Gat Out of Hell – legrační schůzka s ďáblem

Saints Row: Gat Out of Hell – legrační schůzka s ďáblem

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

26. 1. 2015 03:00 7

Seznam kapitol

1. Zdivočelá herní série 2. V pekle nemusíte znát souvislosti 3. Nuda ubila i samotného Satana 4. Hrátky s čertem 5. Když se z člověka stane hrdina
6. Zakopávat o patníky není příjemné 7. Čtvero zakončení ubije i odolného hráče 8. V pekle to není hezké 9. Závěrečné shrnutí a hodnocení

Extravagantní, ba přímo nechutně bizarní a absurdní otevřená sandboxová hra Saints Row IV dostala samostatně stojící datadisk, který nás zavádí za samotným Satanem až do horoucího pekla a jako obvykle mu není nic svaté. Podívali jsme se mu na zoubek a v recenzi rozebereme všechny jeho přednosti a chyby.

Reklama

Ze série Saints Row se v průběhu let stala parodická satira na všechno a všechny. Hry v sérii vás třeba nechají pobíhat v kůži nahatého hermafrodita a mlátit protivníky obrovským dildem po hlavě. Nebo v nich vyrazíte na zteč proti mimozemské invazi a do ruky si vezmete dubstepper, ničivou zbraň, která nepřátele donutí tančit.

Je toho zkrátka hodně, co ve hrách Saints Row zažijete a většina z toho je dotažena až ad absurdum, takže se prakticky nikdy nenudíte. Tedy po příběhové stránce, samozřejmě. S herní náplní to může být i přes veškerou divočinu úplně jinak, což nám dokazuje Saints Row: Gat Out of Hell, samostatně stojící datadisk k Saints Row IV.

Samostatně stojící datadisk (v angličtině standalone datadisk) znamená, že ho můžete spustit a hrát, aniž byste museli vlastnit a mít nainstalovanou původní hru. V podání Saints Row je tato samostatnost dotáhnuta až k dokonalosti, což znamená, že Gat Out of Hell si v pohodě užijete i bez toho, že byste znali dění v původní hře.

Ano, pokud nebudete znát původní hru, pár narážek a vtípků vám možná uteče, ale není to nic, bez čeho byste si hru nemohli užít (opět opakuji, že po příběhové stránce). Saints Row je totiž směsicí situačních vtípků a humoru, který nepotřebuje být logicky a ani jakkoliv jinak do dosavadního dění ukotven. Co to znamená, si řekneme na další stránce.

Saints Row: Gat Out of Hell – legrační schůzka s ďáblem
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama