Samsung Galaxy Buds 2 Pro: sluchátka, která možná jsou, a možná vůbec nejsou pro vás
i Zdroj: PCTuning / Jakub Fišer
Mobilní zařízení Recenze Samsung Galaxy Buds 2 Pro: sluchátka, která možná jsou, a možná vůbec nejsou pro vás

Samsung Galaxy Buds 2 Pro: sluchátka, která možná jsou, a možná vůbec nejsou pro vás

Jakub Fišer

Jakub Fišer

5. 9. 2022 23:44 2

Seznam kapitol

1. Obsah balení, design a ergonomie 2. Zvuk, funkce, výdrž a nabíjení 3. Závěr a hodnocení

Samsung se nijak nerozpakoval a po boku svých nových skládacích superphonů představil ještě hodnotné příslušenství. Z toho nutno zmínit například prémiová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds 2 Pro, která navazují na model Buds Pro z loňského roku.

Reklama
Reklama

Samsung Galaxy Buds 2 Pro se začínají prodávat na českém trhu s cenou 5 690 Kč včetně DPH a k mání jsou v černé, bílé a „alternativní“ fialové barevné variantě. My měli k dispozici bílou, včetně bílé nabíjecí krabičky. Za zmínku stojí, že předchozí generace Buds Pro spadla s cenou pod hranici tří tisíc korun, takže stojí stejně jako nevlajkové Buds 2.

Obsah balení

Sluchátka k vám dorazí v maličké černé papírové krabičce, která poskytuje útočiště pouze pro samotná sluchátka s dobíjecím pouzdrem, metrový kabel USB-C / USB-C, dva páry náhradních špuntů a také povinnou literaturu, jako je záruční karta nebo příručka pro začátek. Nabíječka chybí, ale tu už ke sluchátkům nepřikládá žádný výrobce.

Design a zpracování

Sluchadla Buds 2 Pro od Samsungu jsou klasické špunty, navíc bez nožičky. To znamená, že se vám v uších pěkně skryjí a na první pohled nemusí být vidět. Na druhou stranu, jejich vkládání do uší a naopak vytahování z uší je tím pádem ztížené.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro: sluchátka, která možná jsou, a možná vůbec nejsou pro vás
i Zdroj: PCTuning / Jakub Fišer

My měli k dispozici pro testování bílou variantu, a leč vypadá z dostupných nejelegantněji, rychle se na ní objevují známky zašpinění. Tělo špuntů je však příjemně kompaktní, vyrobeno z matného plastu a vše perfektně lícuje. Jednolitý povrch narušují pouze černé plochy s mikrofony.

Kromě samotných Buds je důležité také ochranné pouzdro, které zároveň sluchátka nabíjí. Je zhotoveno ze stejného materiálu jako sluchátka, k tomu je rovněž příjemně kompaktní. Nachází se na něm dvě diody signalizující nabití, logo výrobce a USB-C port pro nabíjení. Výhodou je i to, že design zůstal naprosto stejný jako vloni, takže můžete využít své starší obaly a další příslušenství.

Ergonomie a pohodlí při nošení

Díky svému vypouklému tvaru jsou sluchátka v uších dobře umístěna a nijak zásadně netlačí. Požitek není tak příjemný jako u první generace Buds a Buds+, které měly měkčí silikonový povrch, ale přesto jde o zlepšení oproti loňské generaci Buds Pro, která alespoň mě v uších hodně tlačila. Lepší už to bylo u Buds 2 a novinka zážitek ještě vylepšuje.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro: sluchátka, která možná jsou, a možná vůbec nejsou pro vás
i Zdroj: PCTuning / Jakub Fišer

Dotykem oblé plošky, která vám zůstane z uší venku, lze ovládat přehrávání hudby bez nutnosti tasit telefon. Jedním dotykem zastavíte či rozběhnete přehrávání, dvojitým poklepáním přeskočíte skladbu a trojitým se vrátíte o jednu skladbu zpět. Je tu také funkce delšího podržení, kterou můžete namapovat dle svých potřeb – třeba aktivovat potlačení okolního hluku, nebo třeba zvýšit/snížit hlasitost přehrávání.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning