Sen fanouška AMD: sestava na míru z JS Computers
Článek Sen fanouška AMD: sestava na míru z JS Computers

Sen fanouška AMD: sestava na míru z JS Computers | Kapitola 9

Michal Šimonek

Michal Šimonek

11. 2. 2015 03:00 155

Seznam kapitol

1. AMD aktuálně v tom nejlepším 2. Použité komponenty – deska, CPU, GPU 3. Zbylé komponenty a vodní chlazení 4. Chování počítače a software 5. Benchmarky CPU a GPU
6. 3D testy v zapojení Crossfire 7. Disk, spotřeba a rychlé přetaktování 8. Galerie sestavy 9. Závěr

Na pár hodin se nám do rukou dostal zakázkový počítač objednaný velkým fanouškem AMD (ne, nikoliv mnou). PC pro hraní ve 4K je složené ze špičkových komponent AMD chlazených výkonným vodníkem se sofistikovanou regulací. A červeno-černého schématu se drží i vyladěný interiér obrovské skříně Obsidian 900D.

Reklama
Reklama

I když je většina špičkových sestav v poslední době stavěná na Intelu, stále se naštěstí najdou i fandové konkurenční značky. AMD Vishera je už starší platforma. V roce uvedení byla i docela povedená. I dnes se díky ceně stále těší oblibě a najdou se i nadšenci, kteří ji osadí nejvýkonnějším procesorem AMD a využijí plnohodnotné vodní chlazení i pro dvojici Radeonů v Crossfire. A jedna taková sestava byla tentokrát v našem rychlotestu.

Vizuální stránka je individuální záležitost, každému se líbí něco jiného. Zákazník si červené podsvícení k AMD procesoru a Radeonům jednoduše vyžádal. Výsledek podtrhule červený sleeving kabeláže i červená chladící kapalina. Použité ventilátory jsou díky smysluplně nastavené regulaci při nízkých otáčkách vskutku tiché. Také zdroj pracoval v pasivním režimu. Samotné komponenty jsou vybrány z highendu. Procesor by měl s přehledem stačit na veškerou práci, ale hlavním cílem sestavy bude hraní her ve 4K rozlišení.

Sen fanouška AMD: sestava na míru z JS Computers

Za zapůjčení sestavy patří poděkování JS Computer,
internetovému obchodu s komponenty nejen pro vodní chlazení.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning