Sen fanouška AMD: sestava na míru z JS Computers | Kapitola 5
Seznam kapitol
Na pár hodin se nám do rukou dostal zakázkový počítač objednaný velkým fanouškem AMD (ne, nikoliv mnou). PC pro hraní ve 4K je složené ze špičkových komponent AMD chlazených výkonným vodníkem se sofistikovanou regulací. A červeno-černého schématu se drží i vyladěný interiér obrovské skříně Obsidian 900D.
Na samotné testování zbývalo už málo času, ale nakopíroval jsem aspoň pár testů na flashku a rychle se na to vrhnul. Zaměřil jsem se na integrované testy, stahovat hry přes Steam ani nemělo cenu, to bych během kratičké zápůjčky možná ani nestihl.
Jiná odnož Superpi se jmenuje GPUPI. Narozdíl od starého populárního Superpi 1.5 tento benchamrk využívá modernější sety procesoru a umí využít i grafické jádro. Můžeme tak porovnat výkon nejen procesorů, ale i grafických karet v paralerních výpočtech. Procesor vyžadoval pro výpočet 7 a půl minuty. Grafické karty si poradily s výpočtem za pouhých 23 sekund! Možná vás tento benchmark bude zajímat, stáhněte si ho:
Druhý obrázek – výpočet přes GPU, aplikace však neumí využít CF/SLI, výpočet tedy dělá jen jedna grafická karta. Radeony současných generací jsou ve výpočtovém výkonu jasnými králi.
Komprese a dekomprese v 7-zip. Výsledek je velmi slušný.
Výpočet v y-cruncher umí intenzivně vytížit procesorová jádra, podporuje také instrukce AVX. To AMD velmi sedí, výsledek je skoro na úrovni i7-3930K.
Naopak v testu Fritz chess je výsledek mizerný, takové skóre má FX-8350 ve svém základu ba i lepší. Asi nějaká chyba P-state, kdy z počátku procesor se držel na velmi nízkých taktech. V jiném měření na mé sestavě jsem na default dosáhl 15 800 bodů.
Sestavu jsem prohnal také trojicí testů Cinebench. Od staršího R10 až po nejnovější R15. I tady je výsledek o trošku nižší, možná je to vlivem BIOSu, možná vlivem úsporných stavů procesoru.
Identické resumé co v předchozích případech, platí pro X264FHD test také.
V další kapitole už se podíváme na výkon grafické části dvou Radeonů v Crossfire.