PCTuning Článek

Souboj 11,6" bingbooků za šest tisíc od ASUS a Acer

Ondřej Štěpánek
Ondřej Štěpánek
16. 2. 2015 03:00 28 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Bingbook vs. Chromebook 2. Tabulkové srovnání 3. Acer Aspire E11 – zpracování a konstrukce 4. Acer Aspire E11 - hardware a konektivita 5. Acer Aspire E11 – OS a software
6. ASUS EeeBook X205TA – zpracování a konstrukce 7. ASUS EeeBook X205TA - hardware a konektivita 8. ASUS EeeBook X205TA - OS a software 9. Testy výkonu a výdrže 10. Závěrečné shrnutí

Dnes se podíváme na dvojici kompaktních „bingbooků“, které jsou možnou alternativou k levným Chromebookům. Nízkou cenou se mohou pyšnit díky pasivně chlazeným úsporným procesorům, jednoduchému „SSD“ typu eMMC a také díky systému Windows 8.1 s Bing, který vznik levných zařízení na platformě Windows umožnil.

Reklama
Reklama

Procesory Intel s architekturou Bay Trail s nízkým TDP otevřely dveře levným, pasivně chlazeným notebookům. Microsoft k tomu přidal speciální verzi Windows 8.1 s Bing, díky čemuž v podstatě vznikla odpověď na Googlovské Chromebooky s podobným hardwarem, ale s tím rozdílem, že jsou vybavené operačním systémem Windows. Pokud tedy nejste fanoušky operačního systému Chrome OS a sháníte jednoduchý notebook na surfování na internetu a základní kancelářskou práci, mohly by vás dnes testované notebooky zaujmout.

Pro porovnání jsme vybrali dvojici notebooků s 11,6palcovými displeji od značek ASUS a Acer, jejichž společným jmenovatelem je pasivní chlazení, vysoká mobilita a operační systém Windows 8.1 s Bing. Jedná se o modely ASUS EeeBook X205TA a Acer Aspire E11, které patří k nejlevnějším bingbookům s úhlopříčkou displeje 11,6", jenž jsou v našich končinách k dostání.

Postupně si představíme vzhled a konstrukční odlišnosti obou zařízení, jejich hardware, konektivitu a předinstalovanou softwarovou výbavu. Zároveň si otestujeme také jejich výdrž a samozřejmě také výkon.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning