SteelSeries Arctis 9 Wireless – prvotřídní univerzální headset
Článek SteelSeries Arctis 9 Wireless – prvotřídní univerzální headset

SteelSeries Arctis 9 Wireless – prvotřídní univerzální headset

Jan Preclík

Jan Preclík

4. 12. 2020 03:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing a parametry 3. Návštěva softwarového pekla 4. Kvalita zvuku v hudbě a hrách 5. Výdrž, nabíjení a všestranné využití 6. Závěr

Arctis 9 je nejnovějším modelem sluchátek od firmy SteelSeries. Nástupce skvělého modelu 7 přichází se zásadní inovací v podobě zabudovaného modrého zubu kombinovaného s 2,4GHz rádiem. Prémiová výbava však adekvátně zvyšuje cenu. Jsou ale devítky natolik dobré, abyste je letos našli pod stromkem? 

Reklama
Reklama

Troufnu si říct, že i když je cenovka tohoto headsetu nastavená poměrně vysoko, nemá na poli PC gamingu v kategorii vyšší střední třídy konkurenci. I přes menší měniče (dnes bývá standardem 50mm průměr) poskytuje dostatečně kvalitní zvuk a díky podpoře DTS: X si hráči užijí opravdu věrné podání prostorového zvuku. Náušníky v kombinaci se slušným přítlakem navíc vaše uši krásně izolují.

Skvělé je také jeho všestranné využití. Jelikož se dá připojit k zařízením hned třemi způsoby - pomocí integrovaného bluetooth, 2,4GHz recieveru či 3,5mm jacku. Headset lze připojit k jakémukoli zařízení, na které si vzpomenete. Navíc jako bonus dokáže zmixovat dva vstupy dohromady. Když jste zažraní do nějaké hry a někdo vám volá, není nic jednoduššího, než hovor přijmout a vyřídit přímo v headsetu, se kterým se zrovna touláte americkou divočinou konce 19. století nebo lovíte lidské nepřátele na ostrově Sanhok.

SteelSeries Arctis 9 Wireless – prvotřídní univerzální headset

Celý koncept sluchátek je taky perfektní. Jsou natolik elegantní, že se s nimi nemusíte stydět vyjít na ulici. Stačí se zvednout od PC, zasunout mikrofon zpět do těla levého sluchátka, připojit mobil přes bluetooth a můžete vyrazit na cesty. Nejsou nijak křiklavá, takže nebudou ve vašem okolí vzbuzovat pozornost a pokud jdete zrovna hrát ke kámošovi a zapomenete si reciever, snadno se připojíte k jeho PC přes bluetooth (pokud jej ovšem ve svém PC má).

Jediným aspektem, který sráží tomuto headsetu body, je bohužel zároveň achillovou patou většiny ostatních gamingových periferií – software. V režimu PC, kdy jsou aktivní dvě zvukové karty, prostě spolehlivě nefunguje. Celá situace se ovšem změní k lepšímu po přepnutí do režimu Playstation. Pak je vše v pořádku, SteelSeries Engine nepadá a všechny změny v nastavení se ihned projeví ve sluchátkách.

Dlouho jsem přemýšlel, zda dát Headsetu nějaké ocenění či nikoli. Nedostatky softwaru mne od tohoto rozhodnutí poměrně dlouho odrazovaly. Absence možnosti bezdrátového nabíjení a osazení starším typem konektoru namísto USB-C mne také přesvědčovaly spíše o opaku. Na druhou stranu má spoustu skvělých funkcí, jako je sidetone, zatahovací mikrofon, připojení přes Bluetooth i standardní jack, poměr nastavení hlasitosti chatmixu a kvalitní mikrofon s odhlučněním okolí. Nakonec jsem se rozhodl udělit stříbro, nebýt vadného softwaru, udělil bych deset hvězd a jednu zlatou navrch.

SteelSeries Arctis 9 Wireless – prvotřídní univerzální headset

Na závěr bych se vrátil k úplnému začátku. V perexu jsem si položil otázku, zda jsou sluchátka natolik dobrá, abyste je našli pod stromečkem. Jednoznačně ano. Není lepší příležitost, jak si ospravedlnit nákup opravdu  kvalitního produktu, i když se prodává za takovou raketu. O Vánocích si nákup obhájíte a uděláte někomu (či sami sobě) obrovskou radost. Nakoupit ho pod stromek můžete i na CZC.CZ.

SteelSeries Arctis 9 Wireless
KLADY
SteelSeries Arctis 9 Wireless – prvotřídní univerzální headset
SteelSeries Arctis 9 Wireless – prvotřídní univerzální headset
ZÁPORY
Prodyšné náušníky, uši mají pohodu Nastavení v softwaru v PC režimu spíše nefunguje
Pohodlné i po několika hodinách hraní Ve výbavě chybí 3,5 mm jack kabel
kombinace 2,4 GHz a Bluetooth bezdrátu, lze připojit dvě zařízení současně Poměrně vysoká cena
Možnost připojení i přes 3,5mm jack micro USB konektor
Elegantní vzhled klasických sluchátek Absence bezdrátového nabíjení
Slušné odhlučnění okolí  
mikrofon s aktivním potlačením šumu  
není slyšet žádný white noise  
totálně univerzální použití  

★★★★★★★★★

Orientační cena včetně DPH: 5 500 Kč

Za poskytnutí testovacího kusu děkujeme českému zastoupení SteelSeries.

SteelSeries Arctis 9 Wireless – prvotřídní univerzální headset

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning