Světelný souboj –  tři propracované myši pro hraní MMORPG
Článek Světelný souboj – tři propracované myši pro hraní MMORPG

Světelný souboj – tři propracované myši pro hraní MMORPG

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

24. 7. 2012 03:00 21

Seznam kapitol

1. Nelítostný souboj MMORPG herních myší 2. Corsair Vengeance M90 – představení 3. Corsair Vengeance M90 – software a testy 4. Logitech G600 – představení
5. Logitech G600 – software a výsledky testů 6. Razer Naga – představení 7. Razer Naga – software a výsledky testů 8. Vyhodnocení

Herních myší je jako psů, daly by se v eshopech přehazovat lopatou. Dnes se koukneme na trojici, které jsou určené hlavně pro hraní MMORPG titulů. Srovnali jsme Razer Naga, Logitech G600 a Corsair Vengeance, které mají přes 10 funkčních tlačítek a ďábelsky přesné snímače. Která z nich byla nakonec nejlepší?

Reklama
Reklama

Ideální herní myš pro hry náročné na ovládání?

V minulosti jsme si již otestovali herní myši v cenové kategorii 500 nebo 1000 Kč. Dnes se podíváme na zoubek trojici hlodavců, kteří jsou určeni k hraní MMORPG herních titulů. Než se pustíme do samotného představení myší a výsledků testů, tak bych zde rád zopakoval, jak má vypadat ideální herní myš.

 

Jako hráč od herní myši čekám něco navíc, něco co mi pomůže být trochu lepší než ostatní. O čem se tedy bavíme? Klasické myši dosahují hodnoty DPI od 800 do 1600, pro kancelářskou práci to stačí. Hráčské myši mají rozlišení snímače větší, a tím pádem jsou i přesnější. Kdybych to měl říct laicky, pohyb kurzoru může být plynulejší. Proč záměrně píši může? Je zde ještě jedna veličina, a tou je odezva myši udávaná v ms (méně znamená lépe, ideálně 1ms) a nebo obnovovací frekvence v Hz (tady zase naopak více znamená lépe, ideálně 1000Hz). Myši mají povětšinou odezvu 8ms (frekvence 125Hz), a i kdyby měly vysoké DPI, tak by pohyb kurzoru nebyl ideálně plynulý. Resumé je jasné, důležitá je kombinace DPI a odezvy pro co nejlepší výsledek.

Světelný souboj –  tři propracované myši pro hraní MMORPG

Vyznáme se tedy trošku v pojmech a víme, jaké by měl mít parametry snímač ideální herní myši. Bez dobré ergonomie by to ovšem bylo k ničemu. Je fajn mít dobré reakce a přesnost, ale když vás po chvilce hraní začne bolet ruka, tak to určitě není to pravé ořechové. Důležité je i rozmístění tlačítek a dalších ovládacích prvků. Na co mi bude 7 tlačítek, když dosáhnu jenom na 4. Tlačítka by měla reagovat na stisk tak, ať máte dostatek jistoty. Spadá zde i váha myši, což je hodně individuální faktor. V některých případech mají herní myši i sadu závaží. V neposlední řadě se bude hodit kvalitní software, kde se dá myš vyladit, případně napsat pokročilá makra. To se dá využít například při nakupování zbraní v CS či sesílání kouzel v různých MMORPG titulech.

U myší určeným k hraní MMORPG a nebo obecně na ovládání náročnějších her je kladen velký důraz na počet tlačítek, díky kterým můžeme na každé z nich nastavit rozdílné kouzla, komba nebo dokonce makra. Hráč tak nemusí zběsile jezdit rukou po klávesnici jako klavírní virtuóz.

V dnešním testu se střetne následující trio myší:

  • Corsair Vengence M90 Performance
  • Logitech G600
  • Razer Naga

Testovací metodika

Myši budou testovány z několika hledisek. Tím první je ergonomie, tj. jak se myš drží apod. Protože jsou myši určeny hlavně k hraní náročnějších titulů, tak se více zaměřím na tlačítka, kterých je mimořádně velký počet oproti klasickým myším. Dále se podívám na odezvu a otestuji senzory myší v legendární hře QuakeLive. Testovat budu na třech površích, a to na látkové podložce Steelpad QCK+, plastové podložce Steelseries SP a také na stolu z masivu.

Světelný souboj –  tři propracované myši pro hraní MMORPG

Tady se ukáže sebemenší zaváhání myši ...

Proč jsem si vybral právě hru QuakeLive? Odpověď je jednoduchá. Je zde potřeba jak velmi rychlých reakcí a změny směrů (rychlé otočky, rocket jumpy), tak i precizního míření s railgunem (obdoba sniperky). Konec teorie. Pojďme se nyní podívat, jak si myši vedou v praxi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning