Svítící paměťové moduly Avexir – pouze v superlativech
PCTuning Článek

Svítící paměťové moduly Avexir – pouze v superlativech

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

14. 5. 2013 07:00 34

Seznam kapitol

1. Profil společnosti a pohled na balení 2. Detailní představení 3. Testovací sestava a metodika 4. Výsledky testů – paměťová propustnost 5. Výsledky testů – další benchmarky 6. Závěr

Sháníte výkonné operační paměti, které v jistých ohledech vybočují z řady? V tom případě by vás mohl oslovit vysoce taktovaný DDR3 kit od společnosti Avexir. Paměti z řady Core Series si důkladně prověříme v řadě benchmarků, přetaktujeme na samotnou hranu, ale také si představíme jejich další přednosti a nezvyklé možnosti přizpůsobení.

Reklama
Reklama
Svítící paměťové moduly Avexir – pouze v superlativech

Dnes jsme si pro vás připravili opravdovou lahůdku. Podařilo se nám sehnat DDR3 paměti od, u nás prozatím ne moc známé, společnosti Avexir. Na tyto paměti jsme se opravdu těšili už jenom z důvodu, že se jedná o vůbec první recenzi v našich luzích a hájích. Důvodů je samozřejmě daleko více, ale to bychom již předbíhali. I přes výše uvedená fakta se dá celá řada paměťových kitů od Avexiru sehnat v jednom nejmenovaném českém e-shopu. Než si však představíme kit, který dorazil do redakce, bylo by dobré zmínit něco málo o samotném výrobci a jeho portfoliu.

Firma Avexir byla založena v roce 2006 a soustředí výhradně na výrobu pamětí pro desktopy, notebooky nebo dokonce servery. Sídlo společnosti je ve městě Hsin-Chu, Taiwanu. Na obrázku výše můžete vidět šest produktových řad – Core, Blitz, Standard, Budget, Platinum a Green, které výrobce nabízí pro segment desktopu neboli do osobních počítačů. První tři řady jsou určeny spíše náročnějším uživatelů, počítačovým nadšencům nebo hráčům. Od toho se odvíjí frekvence, časování, a také vzhled modulů (pasivních chladičů). Zbylé tři produktové řady uspokojí spíše nenáročné, zeleně myslící a také spořivé uživatele.

Svítící paměťové moduly Avexir – pouze v superlativech

Paměti Core Series dorazily do redakce v průhledném blistru, který byl pečlivě uložen v kartónové krabici. V balení se kromě dvojice DDR3 modulů také nacházel protokol o důkladném otestování kitu. Jiné příslušenství, jako například přídavný ventilátor, byste zde hledali marně.

Svítící paměťové moduly Avexir – pouze v superlativech

Samotné moduly byly i přes uložení v blistru dále chráněny průhlednou fólii proti možnému odření a kontakty byly opatřeny ochranným výliskem z plastu, stejně jako tomu je například u grafických karet. Výrobce opravdu nenechal nic náhodě a moduly se cestou k zákazníkovi nemohou nijak poškodit.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning