Tahle hra není pro starý: Hopsa Hejsa Super Mario DOOM!
i Zdroj: PCTuning.cz
Historie Článek Tahle hra není pro starý: Hopsa Hejsa Super Mario DOOM!

Tahle hra není pro starý: Hopsa Hejsa Super Mario DOOM!

Michal Rybka

Michal Rybka

27. 5. 2016 12:00 22

Seznam kapitol

1. Do starého železa 2. Sice ve 3D, ale jako s krčním límcem 3. Tempo, tempo, tempo... 4. Doom otevřenější... 5. ...krvavější a drsnější 6. Stará noční můra v moderním pojetí

Dnes budu psát trochu s nadsázkou, ale jen trochu. Nový DOOM je opravdu povedená střílenice, opravdu děsivá a opravdu líbivá střílenice, která si půjčuje od klasiky řadu klíčových mechanismů. Je ale také mnohem rychlejší, zběsilejší a mnohem víc matoucí. Pro řadu pamětníků to bude o poznání silnější kafe!

Reklama

Viděli jste reklamu s Alexandrem Hemalou, který dokazuje, že ještě nepatří do starého železa? Reklama je to kapku zvláštní, trochu sentimenální a trochu divná. DOOM rozhodně do starého železa nepatří, naopak, je to akce divoká, rychlá a velmi brutální.

Staré železo? Ani náhodou. Když jsem začal nový DOOM hrát, měl jsem spíš pocit, že do starého železa patřím já. Přišlo mi to hodně matoucí, zvlášť nepříjemné je rychlé střídání světla a tmy, které tak dobře maskuje blížící se démony. Jsou mnohem agilnější a taky jsou podstatně hůř vidět. Původní Kakodémon byl jasně červený a většinou viditelný už zdálky, na Marsu má ale jeho nahnědlé zbarvení doslova kamuflážní účinek.

Hlavně je to ale celé mnohem rychlejší, dynamičtější a trojrozměrnější. Potvoři kolem poskakují, běhají, létají a jsou prostě všude kolem. Zážitky z hraní naštěstí předvádí nejen mladí a rozjetí hráči, na YouTube vidíme i ukázky z toho, jak hrají starší hráči, kteří ještě pamatují původního DOOMa z roku 1993. (Je to tak, DOOM se nevrátil po dvaceti letech, ale třiadvaceti letech!) Na této ukázce pán předvádí klasický styl hraní z původního DOOMa aplikovaný do toho nového: Běhá, strafuje, ale moc neskáče. Zmiňuje, že má ve stresu trochu problém mířit a trefovat. Tak takhle se opravdu hrál původní DOOM!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama