Tahle hra není pro starý: Hopsa Hejsa Super Mario DOOM!
i Zdroj: PCTuning.cz
Historie Článek Tahle hra není pro starý: Hopsa Hejsa Super Mario DOOM!

Tahle hra není pro starý: Hopsa Hejsa Super Mario DOOM! | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

27. 5. 2016 12:00 22

Seznam kapitol

1. Do starého železa 2. Sice ve 3D, ale jako s krčním límcem 3. Tempo, tempo, tempo... 4. Doom otevřenější... 5. ...krvavější a drsnější 6. Stará noční můra v moderním pojetí

Dnes budu psát trochu s nadsázkou, ale jen trochu. Nový DOOM je opravdu povedená střílenice, opravdu děsivá a opravdu líbivá střílenice, která si půjčuje od klasiky řadu klíčových mechanismů. Je ale také mnohem rychlejší, zběsilejší a mnohem víc matoucí. Pro řadu pamětníků to bude o poznání silnější kafe!

Reklama

Pokud něco musím naopak jednoznačně pochválit a vyzdvihnout, tak je to fantasticky provedená industriální architektura, která dokonale štymuje i s myšlenou původního DOOMa. UAC je průmyslová korporace, staví šílená zařízení, která se náramně podobají atmosférickému procesoru Weyland Yutani Corporation. V původní hře jste si industriální architekturu museli tak trochu domýšlet, základní rozdíl mezi budovami UAC a pekelnými hnízdy byl hlavně v texturování. Tady skutečně máte parádně vymodelovanou a hlavně obří industriální architekturu, která dává větší smysl než lávová jezírka, která se víceméně náhodně povalovala po levelech původní hry.

Nový DOOM je skutečně povedená věc, má naprosto fenomenální soundtrack – rozhodně je to následovník absolutně hodný originálu. Na můj vkus je to ale šíleně frenetické, strašně plošinkové a fakt hodně děsivé. Už u původního DOOMa se mi stávalo, že se mi o něm regulérně zdálo. Vážně. A sny, kdy nemůžete najít cestu z bludiště a ono to prostě pořád pokračuje, nejsou nijak příjemné. A tohle vypadá ještě na trochu vyšší level děsivosti a trochu vyšší level nočních můr.

Je to super, ale taky je to docela šílené. Osobně by mi nevadilo, kdyby tam byl i nějaký režim pro pamětníky. Něco jako „Jsem příliš mladý, než abych zemřel“, ale spíš něco jako „Jsem příliš starý, než abych skákal“. Atmosféru to má, že by se dala motorovkou krájet, ale supermáriovitost nekončícího hopsání je pro můj pozvolna chřadnoucí mozek vážně kapku moc.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama