Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?
Článek Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?

Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?

Marek Vacovský

Marek Vacovský

10. 6. 2014 03:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod a základní informace 2. Technické parametry   3. Porovnání výkonu 4. Systém, fotoaparát a zvuk (Excite Pro)
5. Kvalita zpracování a design (Excite Pro) 6. Klávesnice 7. Závěr a zhodnocení

Dnes si ukážeme, jak velký rozdíl je vlastně mezi procesory Tegra 3 a Tegra 4, které se v současné době nachází ve velkém množství tabletů. Právě Tegra 4 se ale prozatím netěší takové oblibě jako její předchůdce – je to tím, že by byly rozdíly tak malé? To si názorně ukážeme a přitom zrecenzujeme tablet Toshiba Excite Pro.

Reklama
Reklama

Pro účely dnešního srovnání jsme si vybrali dva tablety značky Toshiba – konkrétně se jedná o modely Toshiba Excite Pure a Toshiba Excite Pro. Ty se liší především využitým procesorem. V prvním případě se jedná o starší Tegru 3, v druhém pak o Tegru 4, tedy nejnovější mobilní čipset, který Nvidia v současné době v tuzemsku nabízí. Rozdíly jsou i v další výbavě, ty si však ukážeme za chvíli.

Jak už to tak u Nvidie bývá, hlavním lákadlem "čtyřky" je oproti předchůdci obrovský nárůst grafického výkonu. Americká společnost láká 72 jádry u GPU (Tegra 3 nabídla "pouhých" 12 jader), zvýšil se i takt. Možná nejdůležitější změna je však v architektuře procesoru – zatímco v Tegře 3 jsme se stýkali s čtyřmi jádry ARM Cortex-A9, čtyřka nabízí též čtyři jádra, ovšem s mnohem účinnější architekturou ARM Cortex-A15.

Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?

Toshiba Excite Pure

Nyní si prohlédněme, na čem budeme SoC vlastně testovat. Začneme u staršího z dvojice tabletů. Tím je Toshiba Excite Pure. Mezi jeho výbavu patří právě procesor Nvidia Tegra 3, který doplňuje například 1 GB paměti RAM. Displej nabídne úhlopříčku 10,1 palce a HD rozlišení (1280 × 800 pixelů). Jako systém pak poslouží Android ve verzi 4.2 Jelly Bean.

Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?

Toshiba Excite Pro

Novější je pak model Excite Pro s procesorem Nvidia Tegra 4, 2 GB paměti RAM či 10,1palcovým displejem. Jeho rozlišení je navíc, ne o krůček, nýbrž rovnou o pořádný skok výše než u Toshiby Excite Pure, proto se můžeme těšit z 2560 × 1440 pixelů. Jako systém pak též slouží Android ve verzi 4.2 Jelly Bean.

Porovnání technických parametrů obou tabletů si můžete prohlédnout níže:

Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?
 

Spolu s tablety jsme měli možnost otestovat také speciální klávesnici Toshiba Keyboard Cover, na kterou se též v jedné z kapitol podíváme. Nyní už ale hurá do prvních kapitol.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning