Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?

Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat? | Kapitola 7

Marek Vacovský

Marek Vacovský

10. 6. 2014 03:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod a základní informace 2. Technické parametry   3. Porovnání výkonu 4. Systém, fotoaparát a zvuk (Excite Pro)
5. Kvalita zpracování a design (Excite Pro) 6. Klávesnice 7. Závěr a zhodnocení

Dnes si ukážeme, jak velký rozdíl je vlastně mezi procesory Tegra 3 a Tegra 4, které se v současné době nachází ve velkém množství tabletů. Právě Tegra 4 se ale prozatím netěší takové oblibě jako její předchůdce – je to tím, že by byly rozdíly tak malé? To si názorně ukážeme a přitom zrecenzujeme tablet Toshiba Excite Pro.

Reklama

A k čemu jsme v závěru vlastně došli? Je to jednoduché, pokud chcete tablet na hry, vyplatí se skutečně zainvestovat a doplatit za tablet s Tegrou 4, která nabízí skutečně znatelný nárůst výkonu oproti své předchůdkyni, jež už v dnešní době ocení spíše méně nároční uživatelé, od čehož se odvíjí také cena tabletů s Tegrou 3 . Nabízí se samozřejmě i možnost počkat na Tegru K1, oficiálně představenou už v lednu. Tu ovšem v tabletech běžně prodávaných v tuzemsku neuvidíme a na trh se pravděpodobně dostane až v následujících měsících, což je v tak rychle se rozvíjejícím segmentu skutečně dlouhá doba.

 

Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?
i Zdroj: PCTuning.cz

Zpátky ale k Tegře 4, ta navíc boduje i sníženou spotřebou, což jsme pocítili i při reálném využívání tabletů. Nvidia uvádí až 50% snížení spotřeby oproti Tegře 3, které je možná trochu přichycené za vlasy, ovšem je pravda, že Tegra 4 je energeticky mnohem efektivnější. Americká Nvidia navíc i čipset Tegra 4 nabízí za dobrou cenu, takže ceny přístrojů s tímto čipem většinou nedosahují například těch se Snapdragonem 800.

Tegra 4 vs. Tegra 3:

  • spotřeba se snížila o cca 30 až 50 procent
  • výkon CPU se zvýšil o cca 100 procent
  • výkon GPU se zvýšil o více než 100 procent

A co Toshiba Excite Pro versus Toshiba Excite Pure? Většina toho vyplývá už z rozdílů mezi Tegrou 4 a 3. Excite Pure je už starší tablet, kterým se nemá moc cenu zaobírat, i když nabídne zajímavý poměr ceny a výbavy, takže by mohl uspokojit méně náročné zákazníky. Naopak Toshiba Excite Pro je skutečně zajímavý tablet. Pokud chcete přístroj především na hraní her, bude skvělou volbou, během našeho testování se neobjevil žádný problém a to jsme hráli hry Asphalt 8: Airbone, Modern Combat 4: Zero Hour a další. Vše bez jakýchkoli problémů. Vše navíc umocňuje nádherný displej s vysokým rozlišením.

Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?
i Zdroj: PCTuning.cz
Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?
i Zdroj: PCTuning.cz
Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?
i Zdroj: PCTuning.cz

 

Jen kdyby se Toshibě podařilo výkonné vnitřnosti nasoukat do kompaktnější těla – tablet je totiž pořádný macek. To nás mrzelo nejvíce. Doufáme také v to, že se Toshiba nevykašle na aktuální majitele a přinese aktualizace systému, neboť tablet zatím stále běží na Androidu 4.3 Jelly Bean a KitKat by mu slušel určitě mnohem více. Negativně také hodnotíme, že se nenabíjí přes USB a výdrž na nabití, která se při náročnějším užívání pohybuje sotva kolem šesti hodin.

Tegra 3 vs. Tegra 4: Vyplatí se upgradovat?
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud se tedy smíříte s méně kompaktními rozměry, můžeme tablet určitě doporučit. Poradí si s nejnovějšími hrami, navíc Toshiba přibalila různé užitné aplikace. Tablet dokonce i obstojně fotí, ovšem asi málokdo jej k tomu účelu bude častěji používat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama