Test Asus TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Ed.: těžký kalibr
i Zdroj: Pctuning
Grafické karty Článek Test Asus TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Ed.: těžký kalibr

Test Asus TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Ed.: těžký kalibr | Kapitola 18

Adam Vágner

Adam Vágner

5. 11. 2022 14:00 11

Seznam kapitol

1. GeForce RTX 4090: představení a parametry 2. Konstrukce karty, konektory 3. Testovací sestava 4. 3D Mark 5. Crysis 3 Remastered, Cyberpunk 2077 6. F1 22 7. Far Cry 6, GTA V 8. Metro Exodus Enhanced Edition, Red Dead Redemption 2 9. Witcher 3, World of Tanks 10. Blender Benchmark, Luxmark, Vray 5 benchmark
11. Boost v F1 22 (quiet) 12. Boost v F1 22 (performance) 13. Boost v Metro Exodus (quiet) 14. Boost v Metro Exodus (performance) 15. Boost ve World of Tanks (quiet) 16. Boost ve World of Tanks (performance) 17. Spotřeba, teploty, hlučnost 18. Otáčky ventilátorů, hlučnost 19. Závěr

Grafické karty Asusu z modelové řady TUF nabízejí o něco spartánštější „armádní“ vzhled a v nabídce Asusu se na rozdíl od ROG Strix řadí k těm levnějším. Ale není je radno podceňovat, často překvapí špičkovými provozními vlastnostmi. A platí to i pro RTX 4090.

Reklama

Nejvyšší otáčky ventilátorů chladiče, BIOS použitý pro testy výkonu

Nejvyšší otáčky ventilátorů chladiče, sekundární BIOS

Hlučnost

Naměřené hlučnosti nejsou přímo srovnatelné s kartami měřenými před říjnem 2022. U nich jsem měl hlukoměr hodně blízko ke grafikám kvůli měření hlučnosti ventilátorů bez zátěže. Dnes už není na devatenácti z dvaceti karet bez zátěže co měřit, protože mají pasivní chlazení, proto jsem jej posunul o pár centimetrů dál. Naměřené hodnoty jsou tedy o 1 dBA nižší, než bych naměřil dřív s hlukoměrem blíže ke kartě.

Protože se hlučnost ventilátorů mění v závislosti na teplotě čipu, jde zhruba o nejvyšší hodnotu naměřenou během celé zátěže. Jenom v případě špiček, k nimž dojde jednou zpočátku a už se neopakují (například pár sekund po spuštění zátěže, kdy se otáčky ventilátorů rozběhnou na vyšší hodnotu, ale pak už dlouhodobě běží níže) vynechávám úvodní špičku a beru až horní hladinu otáček v dlouhodobé zátěži.

Hlučnost, BIOS použitý pro testy výkonu

Hlučnost, sekundární BIOS

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning