PCTuning Článek

Test Fractal Design Meshify S2: Největší skříň ve své řadě

Petr Kupský
Petr Kupský
24. 1. 2019 05:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér – přední část 4. Exteriér – zadní část 5. Porovnání exteriéru Meshify S2 s Define S2 6. Interiér – levá strana 7. Interiér – možnosti chlazení
8. Interiér – pravá strana 9. Interiér – čelo skříně 10. Příklad montáže – deska 11. Příklad montáže – zdroj, disky 12. Příklad montáže – grafická karta, dokončení 13. Hodnocení a závěr

První letošní novinka severského výrobce cílí na uživatele počítačových sestav nejvyšší třídy s vysokými nároky na účinné chlazení energeticky náročných komponent. Nerušený průtok chladícího vzduchu interiérem a podpora rozměrných radiátorů vodního chlazení jsou stěžejní vlastnosti dnes testované skříně Meshify S2.

Reklama
Reklama

Příklad montáže – grafická karta, dokončení

Na závěr montáže sestavy osadíme grafickou kartu. Skříň Meshify S2 nabízí možnost osazení ve vertikální poloze, pro níž budeme potřebovat speciální prodlužovací PCIe 16× kabel s rohovým konektorem. Mezi konektorem osazené grafické karty a stropem tunelu není pro napojení kabelu s přímým konektorem dostatek místa.

V případě, že vážně uvažujete o osazení grafické karty ve svislé poloze, můžete si objednat kvalitní PCIe prodlužovací kabel délky 210 mm od Fractal Design. Za cenu cca 1000 Kč je k dispozici kompletní kit s označením Flex VRC-25. Uvedený kit obsahuje kvalitní prodlužovací kabel s rohovým konektorem, jenž lze pomocí přiložených distančních sloupků a šroubů upevnit do otvorů již připravených ve stropě tunelu napájecího zdroje.

Vysoce odolný kabel by měl podle údajů výrobce poskytnout až trojnásobnou proudovou zatížitelnost oproti obdobným kabelům v běžném provedení. Patentované řešení stínění kabelů má garantovat maximální rychlosti a stabilitu přenášených dat. Do estetického konceptu skříně zapadá také černé provedení kabelu.

Já jsem si nakonec pomohl neméně kvalitním PCIe 16× kabelem od konkurenčního výrobce, jehož rohový konektor pasuje pouze do jednoho z připravených otvorů na stropě tunelu. S ohledem na použití lehounké grafické karty však nebude pevné uchycení konektoru potřeba.

Abychom mohli vyjmout odpovídající záslepku, musíme nejprve odstranit šroub jímž je fixována v konstrukci šasi. Následně uvolníme šroub posuvného krytu záslepek a opětovně jej zafixujeme ve vysunuté poloze. Poté již záslepku snadno vyjmeme.

Před osazením grafické karty nejprve připojíme prodlužovací kabel k PCIe 16× slotu základní desky a v případě originálního kabelu výrobce Fractal Design upevníme jeho rohový konektor s distančními sloupky na strop tunelu. V případě neoriginálního kabelu se musíme spokojit pouze s připojením konektoru ke grafické kartě, kterou upevníme jen na zadní stěnu šasi. Montáž grafické karty završíme připojením napájecího kabelu.

V této fázi montáže, dříve než zpět vrátíme panely a bočnice skříně, bude vhodné připojit napájecí kabel a vyzkoušet prvotní spuštění sestavy. Pokud všechny ventilátory běží a nikde to nekouří, je patrně vše v pořádku.

Pozice pro upevnění grafické karty je v dostatečné vzdálenosti od skleněné bočnice, takže v kolizi nebudou ani karty s rozměrnými, více než dvouslotovými chladiči.

Indikace provozu sestavy je u testované skříně série MESHIFY řešena tradičně v duchu technologie stealth. Prvky čelního I/O panelu nejsou nijak osvětleny a indikační LED diody napájení a činnosti disku se přesunuly pod průsvitný prvek na čelní stěně skříně, kde bude intenzita jejich bílého světla utlumena překrytím kovovou mřížkou.

Skříň Meshify S2 poskytuje dostatek prostoru pro organizaci a ukrytí kabeláže. V prostoru pod přepážkou základní desky máme k dispozici mezeru šíře 22 mm, v tunelu vedle napájecího zdroje pak 46 mm.

Zbývá nám již jen zpětné osazení prachových filtrů a bočnic. Dříve než uzavřeme pravou plechovou bočnici, naposledy překontrolujeme vedení kabeláže v prostoru pod přepážkou základní desky a kabely pomocí stahovacích pásek trochu zorganizujeme.

Závěrečným měřením si ještě demonstrujeme kvalitu použitého materiálu. V případě šasi skříně i u její plechové bočnice jsem naměřil shodnou tloušťku cca 0,9 mm.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning