PCTuning Článek

Test superlevných tabletů s Win 8.1: Dá se s nimi pracovat?

Marek Vacovský
Marek Vacovský
24. 2. 2015 03:00 27 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod a základní informace 2. Kvalita zpracování, design a balení: Lenovo Miix 3 8 3. Zvuk a displej: Lenovo Miix 3 8 4. Prostředí a dojmy z používání: Lenovo Miix 3 8 5. Zpracování, design a balení: Nextbook 8 Quad Core... 6. Zvuk a displej: Nextbook 8 Quad Core Win 8.1 7. Prostředí a dojmy z používání: Nextbook 8 Quad Core
8. Zpracování, design a balení: Prestigio MultiPad.. 9. Zvuk a displej – Prestigio MultiPad Visconte Quad 10. Prostředí a dojmy z používání: Prestigio MultiPad... 11. Porovnání snímků z fotoaparátů 12. Porovnání hardwarových parametrů 13. Výkon, paměť a výdrž v číslech 14. Jak si vedly?

V uplynulých týdnech jsme pro vás testovali několik tabletů velmi zajímavých z mnoha hledisek. Zaměřili jsme se totiž na nejlevnější stroje s Windows 8.1 s Bing, které v Česku můžete oficiálně zakoupit. Jak v našem testu uspěly tablety s logy Nextbook, Prestigio a Lenovo? Výsledky v reálném použití vás možná překvapí.

Reklama
Reklama

V dnešním testu se zaměříme na superlevné tablety s plnohodnotným operačním systémem Windows 8.1 s Bing, které se v tuzemsku začaly poměrně nedávno objevovat. Díky licenci „zdarma“ je totiž v poslední době představuje stále více výrobců, včetně těch, jejichž název v našich končinách máme problém i vyslovit. Vedlejším efektem je, že levní výrobci většinou tlačí dolů marže a tak nižší cenu nasazují i renomovaní výrobci jako Lenovo nebo například tchajwanští obři Asus a Acer.

Nám se nyní v redakci sešly tři tablety, které spojuje právě velmi přijatelná cena do 3 500 Kč a operační systém Windows 8.1 with Bing. Konkrétně jde o modely Lenovo Miix 3 8, Nextbook 8 Quad Core Win 8.1 a Prestigio MultiPad Visconte Quad.

Na první pohled by se dalo říci, že se příliš neliší. V reálném použití se však samozřejmě menší i větší rozdíly našly a odpovíme si i na otázku, jestli se dají tablety s Windows používat k práci.

 

Jako vždy si v krátkosti jednotlivé tablety představíme. Začneme značkou, která je z testovaných produktů v mobilním segmentu nejznámější – čínské Lenovo. Miix 3 8 se navíc od své konkurence liší tím, že nabízí u tabletů s Windows 8.1 netradiční poměr stran 4:3. Jeho displej tak dorostl do velikosti 7,85 palců a nabízí rozlišení 1 024 × 768 pixelů. Mezi další hardwarové parametry patří čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3735F nebo 2 GB paměti RAM a 32 GB úložného prostoru.

Dalším modelem v našem testu je tablet od značky Nextbook s názvem 8 Quad Core Win 8.1. Ten už nabízí 8palcovou úhlopříčku displeje při poměru stran 16:10 a HD rozlišení. Jako procesor je v tomto případě použit čipset Intel Atom Z3735G a podporuje jej 1 GB paměti RAM. Dále nechybí třeba dva fotoaparáty nebo výstup microHDMI.

Trojici uzavírá tablet od Prestigia – konkrétně model MultiPad Visconte Quad. Ten též nabízí procesor Intel Atom Z3735G, 1 GB RAM a 16 GB úložného prostoru. K dispozici má též dvě kamery a jeho záda jsou potažena pogumovaným materiálem pro zvýšení odolnosti. Displej stejně jako u předchozího tabletu dorostl do velikosti 8 palců při poměru stran 16:10 a HD rozlišení.

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning