Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky  | Kapitola 6

Z. Obermaier

Z. Obermaier

22. 2. 2021 03:00 124

Seznam kapitol

1. Bitcoin roste do nebes... už zase! 2. Návod pouze pro začátečníky 3. Těžení ETH doma na GPU 4. Co to je „Hash pool“ a jak funguje
5. Výdělek jednotlivých komponent 6. Založení BTC peněženky 7. Závěr – těžit nebo nikoliv?

Bitcoin těžit pomocí GPU nejde. V praxi se těží jiné měny, ale výplatu dostanete v Bitcoinu. Nová krypto horečka je v plném proudu a krypto se těží naprosto všude. Proč si nevydělat nějakou korunu, dokud to jde. Ukážeme si i založení ETH a BTC peněženky.

Reklama

Založení BTC peněženky

Byť je na webu milion návodů jak si založit peněženku nebo koupit Bitcoin, těmito dotazy mne lidé stále bombardují a nejen mne, ale i kolegy z redakce. Pokud chceme nějaké BTC získat třeba na Nicehash, budeme potřebovat peněženku nebo nějaký jiný ekvivalent téhož. Peněženka je v podstatě taková obdoba bankovního účtu pro Bitcoiny, které do ní můžete přijímat a samozřejmě odesílat. Na trhu jsou stovky a možná i tisíce různých možností jak uchovat a spravovat Bitcoiny. Ukažme si ty nejzásadnější.

Hardwarová peněženka

Naprosto profesionální a zřejmě nejbezpečnější řešení na uchování Bitcoinů je hardwarová peněženka. Mluvím samozřejmě primárně o Trezor, jde o český výrobek a její zpracování po všech stránkách hardware i software je perfektní. Poslední verze T s barevným displejem už zvládá většinu operací přímo na svém displeji. Nastavení je jednoduché, i když naprostí začátečníci asi nebudou přesně vědět co vlastně nastavují. Naprostým laikům doporučuji pořízení Trezoru až po pochopení jak funguje seed a další náležitosti. Konkurenční Ledger není špatný ale upřednostnil bych spíše Trezor. Jen pro úplnost, jak Trezor funguje:

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Zařízení připojíte do USB portu počítače, nainstalujete Trezor aplikaci a projdete celým procesem, který vás vede na obrazovce. Na jejím konci máte založenou peněženku a můžete si ihned poslat nějaké BTC. Abyste mohli posílat nebo přijímat, je nutné být připojen k počítači s aplikací. Veškerá bezpečnostní opatření jsou ale uchována přímo v hardware, nic není v počítači. Také obnova ukradeného, ztraceného nebo rozbitého Trezoru je snadná (pokud máte všechny seedy). Tohle je volba BTC veteránů a profesionálů. Já ho používám jako primární BTC nástroj spokojeně už roky.

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Účet na burze nebo směnárně

První a nejsnazší způsob, jak si udělat nějakou peněženku online, je založit si účet na směnárně nebo burze. Těch je hromada, nejoblíbenější je Coinbase, Bitfinex, Binance, Kraken, Bitstamp a další. Založení účtu je snadné, rychlé a máte ho za pár minut. U velké většiny směnáren nebo burz se už ihned musíte verifikovat, dříve to bylo běžné až při určitém objemu. To vám zabere nějaký čas a také možná nechcete posílat vaše citlivá data kamsi. To už musíte zvážit sami. Jasná nevýhoda peněženky vedené tímto způsobem je bezpečnost. Můžete se stát obětí phishingu, může dojít ke kompromitování burzy nebo tunelování. A tak můžete přijít snadno o všechno. V těchto peněženkách dlouhodobě ukládejte jen malé částky, vše o co nechcete přijít rychle přepošlete do bezpečí.

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Online peněženka

Druhý online způsob je svěřit své mince nějakému správci digitálního portfolia. Tak se někteří nazývají, já už roky používám na běžné transakce mimo Trezor třeba Bitgo. Na trhu jich je samozřejmě spousta a nikdo nezaručí, ze to zítra nezabalí i se všemi vašimi kryptoměnami. Také je na webu tisíc phishingových fake webů, které se tváří jako oficiální weby a kde v mžiku přijdete o vše. Bitgo má ale dobré zabezpečení a jelikož jsem u nich od úplného začátku, dokonce do zabezpečení implementovali i několik mých návrhů. Třeba autorizaci vaší IP adresy před transakcí. Za devět let co u nich mám účet jsem spokojen.

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Mobilní peněženka

Peněženka v mobilu je v podstatě je něco mezi hardwarovou a online peněženkou, výhoda je, že ji máte stále u sebe. Velká většina lidí dnes už ani počítač nepoužívá, na všechno mají mobil. Mobilní peněženka je tedy dnes jasná volba pro mnohé. Je zde velká bezpečnostní výhoda (i nevýhoda). Veškerá data a zabezpečení je ve vašem mobilu, tudíž se nemusíte bát, že jako online peněženku někdo vytuneluje a o vše přijdete. Také ji lze obnovit pomocí seedu. Nevýhoda je jasná, ztráta, zničení nebo zcizení mobilu. Nejlepší toto řešení je klasika Coinomi. Stažení a první nastavení je extrémně snadné.

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Peněženka na počítači

V dřevních dobách Bitcoinu byl tento způsob jediný, jak uchovat a manipulovat s Bitcoiny. Dnes spíše ustupuje do pozadí, je ale jednou z bezpečných řešení, vše totiž máte uložené přímo ve vašem počítači. Disk můžete třeba 100x zálohovat a uložit do trezoru nebo dospodu skříně, nebo třeba zakopat na zahradě pro budoucí generace. Založení trvá tak dvě minuty, opět si musíte jen bezpečně uložit váš seed, a to je vše. Během pár okamžiků lze přijímat a poté i posílat.

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama