Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky  | Kapitola 5

Z. Obermaier

Z. Obermaier

22. 2. 2021 03:00 124

Seznam kapitol

1. Bitcoin roste do nebes... už zase! 2. Návod pouze pro začátečníky 3. Těžení ETH doma na GPU 4. Co to je „Hash pool“ a jak funguje
5. Výdělek jednotlivých komponent 6. Založení BTC peněženky 7. Závěr – těžit nebo nikoliv?

Bitcoin těžit pomocí GPU nejde. V praxi se těží jiné měny, ale výplatu dostanete v Bitcoinu. Nová krypto horečka je v plném proudu a krypto se těží naprosto všude. Proč si nevydělat nějakou korunu, dokud to jde. Ukážeme si i založení ETH a BTC peněženky.

Reklama

Výdělek jednotlivých komponent

V prvním grafu vidíte hrubý zisk bez odečtení nákladů na koupi grafiky a energii. To jsem tentokrát nezohledňoval jelikož každý má elektřinu jinak drahou. Máme spoustu dodavatelů, individuálních tarifů, denní a noční proud, vlastní EKO zdroj a další faktory. To ať si každý z částky v grafu odečte sám. To samé platí pro cenu grafik a ROI (návratnost investice). Při současné ceně grafik a nedostupnosti si netroufám odhadnout cenu, to musí opět každý udělat podle částky, kterou sám za kartu zaplatil. Já uvedu jen příklad.

V grafu jsou částky přepočtené z BTC na USD a poté na CZK. Jako příklad vezmu RTX 3090, která vám při současném kurzu BTC vydělá 15+ USD denně. Mluvíme o cca 350 Kč. Při těžení a dobrém nastavení si řekne o 240 W, při průměrné ceně české elektřiny za 1 kWh 4,08 Kč (zde). Za 24 hodin tedy spálí 5,8 kWh. Náklady na elektřinu jsou tedy cca 25 Kč. Čistý zisk bez započítání nákladů na koupi karty je denně je tedy něco přes 300 Kč. POZOR! Už během psaní článku kurz BTC stoupl a zisky jsou opět o desetikoruny vyšší.

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Stejně přistoupíme i k měsíčnímu grafu. Dá se sice těžko odhadovat kurz BTC na celý měsíc, ale předpokládejme, že bude stejný nebo stále mírně poroste. Čísla z grafu budou tedy ještě vyšší. Přiškrcená RTX 3090 vám měsíčně může vynést skoro 10 000 Kč v přepočtu. Musela by ale běžet 24 hodin v kuse celý měsíc. Spálila by 173 kWh za cenu 705 Kč.

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud bychom kartu koupili od Mirka, který jí prodává na Bazoši za 58 000 Kč, vrátila by se vám její cena za šest měsíců. Musela by ale celou tuto dobu běžet a cena BTC by nesměla spadnout. To je na půl roku těžké zaručit, tedy spíše předpokládám, že by návratnost byla delší. Ale také možná kratší, kdyby BTC vystřelil raketově vzhůru na další maxima.

Těžte BTC doma pomocí GPU – návod pro začátečníky 
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama