Thecus + Microsoft: NASy, které běží pod Windows
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Thecus + Microsoft: NASy, které běží pod Windows

Thecus + Microsoft: NASy, které běží pod Windows | Kapitola 6

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

8. 1. 2015 03:00 11

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Proč nepoužívat NAS jen na zálohy? 3. Co umožní software od Microsoftu navíc? 4. Intel se přidává s výpočetním výkonem 5. Data uloží a případně i zachrání Seagate 6. Shrnutí

V Berlíně nám na konferenci Thecus světoví výrobci hardwaru i softwaru předvedli, jak vidí budoucnost NASů a jak se oni na ni připravují. Mezi zúčastněnými byli Intel, Seagate i Microsoft. Kromě výhod systému Windows Storage Server 2012 přetřes přišla i problematika cloudu a integrace s technologiemi NAS.

Reklama

V dnešní době se stává „chytrým“ už kde co, a tento trend se jen tak nezastaví. Drtivá většina těchto zařízení produkuje v nějaké formě data, ať už je to formou obrazu, videa, nebo jen textu. Ačkoli hodnota těchto zařízení bývá často vysoká, tak jejich datový obsah fotkami, či kontakty počínaje a pracovními dokumenty konče může cenu hardware několikanásobně převýšit. Zálohování je tedy na místě. Ale ani pokud nebudeme chtít zálohovat svá data, tak je budeme chtít mít synchronizované ideálně mezi všemi zařízeními a dostupné pokud možno ihned a odkudloli.

Těchto přirozených a logických cílů nejde bez značného úsilí a znalostí docílit a různorodost zařízení, platforem, softwaru atd. situaci nezlepšuje. V celém tomto systému je propojeno prakticky všechno se vším, ale datové přenosy mobilních zařízení, ale často i počítačů brání rychlému a pohodlnému přenášení dat z nějakého univerzálního cloudového úložiště. Někdo taky nechce svěřit svá data do cizích rukou – útoky hackerů, či jen „obchodní“ aktivity poskytovatelů mohou vést ke zneužití cenných informací a dat.

Thecus + Microsoft: NASy, které běží pod Windows
i Zdroj: PCTuning.cz

Řešením velké části zmíněných problémů může být použití NAS a platí to jak pro domácnosti, tak i pro malé firmy. Nejsou to totiž jen telefony a hodinky, které se stávají chytřejšími, ale i samotná síťová úložiště získávají dříve nemyslitelné funkce a mohou tak zastávat roli centrálního datového bodu nejen domácností. Taková je vize firem Thecus, Microsoft, Intel i Seagate. Jak to ve skutečnosti dopadne ukáže budoucnost.

Co si o tom myslíte vy? Vlastníte nějaký ten NAS, nebo preferujete jiný řešení – například cloudovou zálohu? Nebo jejich kombinaci? Nebo se naopak snažíte zanechávat minimální digitální otisk a svá data nedáte z ruky? Pokud NAS máte, k čemu byste jej nejvíce používali? Preferujete NASy s OS od výrobců nebo myslíte, že Windows jsou lepší? Dejte vědět v komentářích!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama