Velké srovnání 32GB paměťových karet – vyplatí se vybírat
i Zdroj: PCTuning.cz
Úložná zařízení Článek Velké srovnání 32GB paměťových karet – vyplatí se vybírat

Velké srovnání 32GB paměťových karet – vyplatí se vybírat | Kapitola 9

Ondřej Košťál

Ondřej Košťál

19. 6. 2012 03:00 20

Seznam kapitol

1. Úvod do paměťových karet 2. Testovací metodika a tabulka parametrů 3. A-Data Turbo & Pro 4. Kingston, SanDisk Extreme 5. SanDisk Extreme Pro, Team Group
6. Transcend, Verbatim 7. Čtečky paměťových karet 8. Výsledky testů 9. Závěr a hodnocení

Kapacita 32 GB je pro paměťovou kartu ideální kapacitou pro ty, kteří fotí do bezeztrátového formátu nebo mažou fotografie z karty jednou za rok. V dnešním testu se podíváme na 8 vybraných karet a otestujeme je ve čtečce s USB 3.0. Vyzkoušíme také, zda-li se od sebe různé čtečky liší i rychlostí.

Reklama

Pomalu se blížíme do konce. V závěru tedy zbývá shrnout výsledky, což uděláme v následujících několika odstavcích doplněných našimi grafy.

 

Prvním takovým je celkové hodnocení. Výsledky jsou přesně takové, jaké se daly očekávat. Nejdražší karty mají mnohem vyšší rychlosti, protože se jedná o prémiové produkty s certifikací minimálně Class 10 a UHS-I 1. Pokud pomineme UHS-I, tak všechny ostatní karty podávají poměrně stejný výkon. Jako naprosto nevhodný produkt se jeví Kingston ultimateX. Ten měl nejnižší výkon a poměrně vysokou cenu.

Velké srovnání 32GB paměťových karet – vyplatí se vybírat
i Zdroj: PCTuning.cz

Graf ukazující cenu za 1 GB nám dává napovědět, které karty by mohly být nominované na nejideálnější koupi. Co se týče kapacity, tak se jedná o A-Data Class 10 a Verbatim Class 10. Největší možná kapacita za nejnižší cenu je většinou důležitou hodnotou. Pořád to ale nevypovídá nic o samotných kvalitách a rychlostech karty.

Velké srovnání 32GB paměťových karet – vyplatí se vybírat
i Zdroj: PCTuning.cz

Posledním grafem je poměr ceny a výkonu. Ten bude pravděpodobně pro většinu z vás rozhodující. V něm nám vychází to stejné, co u předchozího grafu, tedy že nejvíce se vyplatí Verbatim a A-Data. Pokud se podíváme ale ještě na detailnější informace o těchto dvou kartách, zjistíme, že A-Data má 5letou záruku, zatímco Verbatim „jen“ dvouletou. Z tohoto pohledu by se jevila jako vhodná koupě A-Data Class 10 Turbo.

Velké srovnání 32GB paměťových karet – vyplatí se vybírat
i Zdroj: PCTuning.cz

Co říci závěrem? Paměťové karty jsou spotřební materiál, mohou se tak lišit kus od kusu a doporučit vyloženě jeden produkt je v podstatě nemožné, protože někdo může mít smůlu a paměťová karta bude vadná. I to se stává.

 

Pokud kupujete kartu do nějakého obyčejného kompaktního fotoaparátu, asi není potřeba koukat na nejvyšší rychlost a je lepší vzít tu, která vychází nejvýhodněji. Tím pádem dostanete poměrně rychlou kartu za super cenu.

 

Naopak pokud jste vlastníky digitální zrcadlovky, tak využijete určitě rychlejší karty. Hlavně za podmínky, že fotíte v rychlých sériích. Je to také závislé na typu zrcadlovky, jelikož některé nejsou tak rychlé, aby využily přenos s rychlostí 100 MB/s, ale bohatě jim stačí i polovina.

 

Proto tedy doporučuji nejdříve si rozmyslet, co přesně potřebuji, a následně hledat nějaké informace v recenzi. Vzít první kartu s Class 10 za vyšší cenu jen z toho důvodu, že si myslíte, že bude dobrá, může být úplně zbytečné. A to nám dokázal i dnešní test.

 

Za zapůjčení základní desky P55A-UD3 děkujeme českému zastoupení GIGABYTE.

 

Za zapůjčení všech testovaných paměťových karet a čteček děkujeme společnosti Alza.

 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama