Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku
Článek Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku

Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku | Kapitola 2

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

26. 10. 2021 15:15 16

Seznam kapitol

1. Úvod a překvapení v krabici 2. A4Tech Bloody Q100 3. C-TECH Iris 4. Evolveo GK640
5. Genius GX Gaming Scorpion K8 6. Trust GXT 835 Azor 7. CONNECT IT Biohazard 8. Závěr

Jelikož jsou srovnávací testy u vedení velice oblíbené a u redaktorů proklínané, je tu další veselé pojednání. Tentokrát o levných pařanských klávesnicích. Cenová zeď byla postavena do výše pěti stovek kocourkovských kreditů a já řekl Vaškovi, ať prostě něco vybere a pošle mi to.

Reklama
Reklama

Jediná klávesnice v testu, jež nezáří jako vánoční koště, je A4Tech Boody Q100. Hoši z A4Tech zvolili temný motiv s červeně podsvícenými „obvody“ po stranách a zdrsněnými červenými klávesami WASD s měkčeným plastem. Ba i indikační diody jsou červené. Rozvržení je klasické, s dvouřadým Enterem ve tvaru obráceného L. F1 až F7 skrývají ovládání hlasitosti, pauzu a tak podobně, jak je zvykem. Co tento vehement činí nadřazeným oproti ostatním, je odolnost proti polití. Elektronika je zapečetěná a jsou tu odtokové kanály. Asi bych se tedy s klávesnicí i tak nechodil koupat, ale náhodné pobryndání by měla s přehledem zvládnout. Klávesy jsou o milimetr větší, než je běžné, 13 × 16 mm a rozhozené po 6 mm, se 4mm horskou dráhou. Navíc mají zkosené spodní hrany, což ve výsledku znamená méně náhodných nechtěných stisků.

Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku

USB tkanička měří na délku celých 1,8 metru. Spodní strana kromě městských kanálů obsahuje výklopné pařátky a trochu těch prolisů. Celkový design je o fous nadutější, než je mi milé. Jsem příznivec absolutního minimalismu, tedy žádný zbytečný plast. Zde by neškodilo uříznout po všech stranách aspoň centimetr. Jinak se tváří jako poctivě ukovaný plastový stroj – při běžném řezání do kláves se nijak neprohýbá, nevrže a nechrastí jako sbírka ledvinových kamenů.

Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku
Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku

Po čas testu jsem neměl s klávesnicí problém. Membrána je hlučná v mezích normy (jsou i tišší), nedělal jsem překlepy a drsné WASD mi sice v Doomu nijak nepomohlo, ale na dotyk jsou příjemné. Největší potíž je velmi slabý antighosting, ačkoli já jsem tím nijak postižen při hraní nebyl, ale taky nejsem pařan profesionál. Maximum kolem WASD jsou 4 klávesy a to vždy jen v jedné řadě. Například zvládne QWER, ale už ne WAS. Buď nedetekuje nic, nebo maximálně dvě klávesy naráz. Spolehnout se dá opravdu tak maximálně na dva stisky zároveň, což je na herní klávesnici dobrý Tragikomix.

Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku

A jak nejsem příznivec cirkusáckých žároviček, v noci mi podsvícené klávesy chybí. Neberu to ale jako vadu, instrument je jednoduše prostosvitný. Software nebo nedej Budho nějaká makra či programování kláves, neexistuje. Za cenu kolem pěti stovek se dá najít lepší bazmek. Neprošel jste!

Cena: 499 Kč

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning