Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku
Článek Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku

Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku | Kapitola 8

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

26. 10. 2021 15:15 16

Seznam kapitol

1. Úvod a překvapení v krabici 2. A4Tech Bloody Q100 3. C-TECH Iris 4. Evolveo GK640
5. Genius GX Gaming Scorpion K8 6. Trust GXT 835 Azor 7. CONNECT IT Biohazard 8. Závěr

Jelikož jsou srovnávací testy u vedení velice oblíbené a u redaktorů proklínané, je tu další veselé pojednání. Tentokrát o levných pařanských klávesnicích. Cenová zeď byla postavena do výše pěti stovek kocourkovských kreditů a já řekl Vaškovi, ať prostě něco vybere a pošle mi to.

Reklama
Reklama

A na závěr kruciální otázka: je v testu vlastně něco použitelného? Inu, mě osobně se nejvíc líbil Trust GXT Azor díky příjemné membráně, tichosti a celkovému minimalistickému zpracování. Má i rozumný antighosting, který by neměl omezovat nikoho, snad jen kapitány ponorek, které se ovládají sto padesáti klávesami. Škoda jen těch neprůhledných popisků.

Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku

Na druhé a zároveň třetí místo bych vměstnal Genius GX Scorpion K8 spolu s C-Tech Iris. Nedá se jednoznačně říci, která je lepší, tudíž obě mohou být jak druhé tak i třetí. Iris se prohýbá jak hadí žena, chrastí jak kostlivci žebra a Scorpion zase má problémy s detekováním kláves. Nicméně obě mají slušné membrány, Iris polomechanickou a u GX to Genius popisuje jako „floating“, což vypadá stejně jako ta semi-mechanika. Nemají tuny plastu kolem a jsou pro paření i psaní dostatečně dobré. Antighosting je také podobný, kolem WASD deset a víc, směr západ klesá. Je to spíš takové nouzové pořadí, některé kusy holt musely na tom druhém a třetím místě být. 

Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku
Velký test — 6× levné herní klávesnice za lidovou pětistovku

Co se ostatních klaviatur týče, neobtěžoval bych se nad nimi vůbec uvažovat. 

Za půjčení hromady nářadí najednou děkujeme společnosti CZC.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning