vodni-bloky-innovatek-cool-matic
PCTuning Článek

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

Pirs

Pirs

3. 7. 2006 01:00 22

Seznam kapitol

1. Innovatek - legenda na poli overclockingu 2. Cool-Matic X1800XT/XL 3. Cool-Matic G70-512MB 4. Testovací sestava a metodika 5. Dosažené výsledky a závěr 6. Závěr

S příchodem léta se stává více než kdy jindy aktuální otázka dobrého chlazení počítačových komponent. Tématem této recenze je dvojice bloků vodního chlazení pro grafické karty ATi Radeon X1900/1800 a nVidia GeForce 7900/7800 od společnosti Innovatek, která má s výrobou bloků vodního chlazení letité zkušenosti.

Reklama
Reklama

Německá firma Innovatek patří v současnosti již k matadorům OC scény. Jejich výrobky jsou proslulé tradiční německou kvalitou a příkladným zpracováním. Jejich první známý výrobek z roku 1999 byl OC modul TD2 určený pro taktování slotových procesorů Athlon.

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

Pozn. Jedná se v podstatě o "piáno" připojené na debug port procesoru a princip je stejný jako u drátování procesorů v patici (socketu).

Koncem roku 2000 začíná pak firma Innovatek koketovat s chlazením počítačových komponent a na trh uvádí diskutabilní produkt - Kupferspacer. Počátkem roku 2001 vstupuje Innovatek na pole výrobců vodního chlazení pro osobní počítače. Hned jejich první debutový produkt i-Cool rev 3.0 znamená pro firmu obrovský úspěch a ještě v roce 2005 bylo možné i na českém trhu sehnat CPU bloky stejné koncepce jako i-Cool.

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

Následuje celá řada výrobků týkající se vodního chlazení z nichž bych zmínil především rezervoáry připojované přímo na vstupní trubku čerpadel Eheim 1046 a 1048. Neméně zdařilým počinem je pak úprava čerpadla Eheim na 12V z roku 2003.

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

První fullcover bloky Cool-Matic pro grafické karty byly určeny pro GeForce FX 5900. Použitá koncepce těla z hliníkové slitiny s měděnou vložkou na jádru se dochovala dodnes. Na následujícím obrázku je kompletní sandwich chlazení (chlazené jádro + paměti na obou stranách karty).

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

Pozn. Fotografie jsou převzaty z webu www.innovatek.de

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning