vodni-bloky-innovatek-cool-matic
PCTuning Článek

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

Pirs

Pirs

3. 7. 2006 01:00 22

Seznam kapitol

1. Innovatek - legenda na poli overclockingu 2. Cool-Matic X1800XT/XL 3. Cool-Matic G70-512MB 4. Testovací sestava a metodika 5. Dosažené výsledky a závěr 6. Závěr

S příchodem léta se stává více než kdy jindy aktuální otázka dobrého chlazení počítačových komponent. Tématem této recenze je dvojice bloků vodního chlazení pro grafické karty ATi Radeon X1900/1800 a nVidia GeForce 7900/7800 od společnosti Innovatek, která má s výrobou bloků vodního chlazení letité zkušenosti.

Reklama
Reklama

Druhý testovaný blok je identické koncepce s tou výjimkou, že je určen pro chlazení grafických karet NVIDIA  GeForce 7800GTX a 7900GTX. Základní tělo je opět vyfrézováno z hliníkové slitiny a v místě kde dosedá na jádro grafické karty je poniklovaná vložka. Víko je je stejně jako v předchozím případě k tělu přišroubováno pomocí M3 šroubů a utěsněno o-kroužkem vloženým do drážky v těle.

Blok Cool-Matic G70-512MB také chladí grafické jádro, paměti a součásti napěťové regulace. Část bloku, která obstarává právě chlazení FETů, je možné z bloku odšroubovat a blok je tak možné použít i na grafické karty NVIDIA GeForce  7800GT a 7900GT.

Otvory pro vstup a výstup kapaliny jsou rovněž opatřeny závitem G1/4" pro montáž hadicových nátrubků. Součástí balení je obdobný sortiment jako předchozím případě s výjimkou spojovacího materiálu, který odpovídá jinému počtu montážních děr na kartě NIVIDIA.

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

Vodní bloky Innovatek Cool-Matic

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning