Volant Logitech G920 Driving Force v testu: hravější a dětinštější
PCTuning Článek

Volant Logitech G920 Driving Force v testu: hravější a dětinštější

Jan Schrenk

Jan Schrenk

2. 3. 2017 03:00 31

Seznam kapitol

1. Logitech G29/G920 2. Kde je euforie? 3. Hurá do sedel 4. Pedály 5. Závěrečné hodnocení

Volant G25 byl ve své době bezkonkurenční „dospělácký“ produkt. Jeho nástupce G27 byl jeho mírnou evolucí. A vedle toho nabízel Logitech i levnější „plasťáky“ pro konzole. Všechny teď nahradil jedním luxusním volantem ve dvojím provedení – G29 a G920. U konzolí je to posun k lepšímu, na PC ale do jisté míry krok zpět...

Reklama
Reklama

Vzpomenete si ještě občas, jak jste se cítili v důležitých milnících vaší herní minulosti? Když jsem někdy na přelomu tisíciletí třímal v rukách svůj vůbec první herní volant, cítil jsem se naprosto skvěle. Jeho koupě byla podmíněna očistnou brigádou. Několik měsíců jsem musel obcházet domácnosti a ptát se jich, jestli pravidelně dostávají jisté inzertní noviny. Bylo mi neuvěřitelně trapné zvonit na úplně cizí lidi a jako pískle je otravovat se stále stejnou otázkou. Ale dokázal jsem to a po tomto martýriu jsem si konečně mohl říci ono osvobozující: „Sbohem šipky, sbohem snaho řídit Porsche v NFS5 pomocí joysticku, sbohem kompromisy. Dnes se ze mě stal Niki Lauda!“.

Vlastně už ani nevím, jaký výrobce ten nuzný kousek herního hardware vyrobil. Ale vím, že ho následoval Genius, pak nezničitelný Microsoft, fantastický Logitech MOMO a v pravdě dokonalý Logitech G25. Dodnes mi ale zůstal doma právě jen nezničitelný Microsoft, který mi na ty mé dopravní orgie v Euro Truck Simulatoru stačí. Pryč jsou doby, kdy jsem do úplného nervového vypětí v diskusích obhajoval engine rFactor proti Life For Speed. Kdy jsem si užíval série TOCA. Už skoro ani nepamatuji, jak jsem za jediný den a jedinou noc kompletně dohrál moderní evoluci Test Drive Unlimited. A najednou přede mnou stojí krabice s nápisem Logitech G920, nástupce vůbec toho nejlepšího, co jsem ve svých křemíkofilních simulátoroidních rukách třímal. Zasnil jsem se a zavzpomínal jsem právě na výše popsané.

Logitech G25
Logitech G25

Když jsem na vysokoškolské koleji poprvé rozbalil Logitech G25, působil na mě jako zjevení. Což o to, kvalitní kůží pošitý volant s podstatným zastoupením kovu předvedl už Logitech MOMO, ale tři pedály? Šaltrpáka do H? Ty jo! G25 byl ve své době úchvatný, zlaté hvězdy a desítková hodnocení sbírající volant.

Po něm přišla lehká evoluce či spíše facelift v podobě G27. Ten jsem nikdy nezkoušel, ale vlastně dodnes po něm toužím. No a teď G29, nebo chcete-li, G920.

Volant Logitech G920 Driving Force v testu: hravější a dětinštější
Volant Logitech G920 Driving Force v testu: hravější a dětinštější

Logitech G29 a Logitech G920

2 in 1, 1 in 2?

Dva v jednom, nebo jeden ve dvou? B je správně. Logitech vyrobil dva volanty s totožným jádrem, pedály i plynovou pákou, s totožným věncem i kovovými prvky. A na jeden narouboval cosi, co vypadá jako gamepad k playstationu (G29) a na druhý cosi, co vypadá jako gamepad k X-Boxu (G920). Ptáte se, je-li mezi oběma volanty ještě nějaký další rozdíl? Ano je, gamepad k playstationu má více tlačítek (20 vs. 15) a také má LED zobrazení otáček. A také je levnější. A oba lze připojit k PC. Resumé? Pokud nemáte X-Box, tak jak pro PS, tak pro PC je vhodnější model G29. Mechanicky i z pohledu vnitřní elektroniky je to ale jedno a to samé. Každopádně je více než jasné přiklonění se z PC pojetí na to konzolové. Jestli je tento příklon správný, to musí posoudit každý z nás.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning