PCTuning Článek

Wolfenstein II: The New Colossus - V kůži B. J. Blazkowicze

Jan Preclík
Jan Preclík
30. 10. 2017 03:00 66 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Příběh 3. Herní mechaniky 4. Herní nastavení 5. Bugy a atmosféra hry 6. Závěr

Je to tady. Herní událost, na která většina z vás netrpělivě čekala, je konečně venku. Wolfenstein II s podtitulem The New Colossus má prostě vše, co má dokonalý titul mít. Grafiku, herní mechaniky, atmosféru, humor, nahotu, sex, akci, nechuť, napětí, zklamání i překvapení. Pokračování legendy prostě nemohlo dopadnout lépe.

Reklama
Reklama

O tom, že Bethesda není v průmyslu počítačových her žádným amatérem, jsme se přesvědčili už mnohokrát. V pátek vydala dlouho očekávaný, druhý díl Wolfensteina, který, stejně jako ten předchozí, vznikal v dceřiných studiích švédské společnosti s názvem Machine Games. A ti odvedli opravdu dokonalou práci.

Nepochybuji o tom, že nový Wolfenstein bude napříč všemi herními časopisy opěvován jak pro svůj příběh, tak i pro grafické a herní zpracování. Nový Wolf je poháněn vylepšeným enginem id TECH 6, který nejen, že vypadá a hýbe se naprosto úchvatně, ale svižně běhá i na relativně slabších strojích. V minimálních požadavcích je uvedena grafika GeForce GTX 770, což je karta, které už dávno odzvonilo. Ani hůře vybavení hráči tak nepřijdou zkrátka.

Druhý díl je plný nečekaných zvratů. Mnohé z nich vás naštvou nebo zklamou, ale jejich rozuzlení vás o to více překvapí. Scénáristé se na hře doopravdy vyřádili. Pokud hru projdete opravdu pečlivě, čeká na vás spousta vtipných hlášek a překvapení, které by ve speed runu mohly zůstat bez povšimnutí. Namátkou mě napadá nadšení jedné z postav z funkčního záchodu s možností utřít se toaletním papírem, či senilní Adolf, který se ze všech sil snaží vyčůrat do plechového kýble a v mezičase pozvrací svůj teppich. Krom plechového psa se svezete i na místním prasečím mazlíčkovi a zaposloucháte se do remixované hudby první úrovně starého Wolfensteina.

Koupí tohoto titulu nezískáte pouze druhý díl Wolfensteina, ale i remake dílu prvního. Tedy toho historicky úplně prvního, který vyšel v roce 1992. Jelikož se celý Wolfenstein II odehrává v alternativní realitě roku 1961, herní automat s názvem „Escape from Wolfstone“ tak působí na tu dobu naprosto realisticky, což doprovází i Billyho komentář: „Ta grafika je opravdu realistická. Připadám si, jako bych byl ve hře“. Wolfstone má decentně předělané textury, obličej hlavního protagonisty a uniformy vojáků (respektive její děj je celý naruby – statečný němec utíká z amerického zámku).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning