Yenkee Shadow RGB: zajímavá a levná herní myš
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Yenkee Shadow RGB: zajímavá a levná herní myš

Yenkee Shadow RGB: zajímavá a levná herní myš | Kapitola 3

Jan Preclík

Jan Preclík

8. 6. 2020 03:00 6

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing 3. Parametry 4. Software 5. Jak se s ní hraje 6. Závěr

Pokud se neřadíte mezi lidi, kteří za herní periferie utrácejí tisíce korun, pak si tento článek určitě přečtěte. Yenkee nám poslal myšku, kterou, i přes svou poměrně vysokou dobu odezvy, nazývá herní. Od herní myši za čtyři stovky se nedají čekat žádné extrémní výkony. Přes nízkou cenu ale tenhle mazlík příjemně překvapí.

Reklama

S váhou 105 gramů se Yenkee Shadow RGB řadí mezi středně těžké kousky, ale dvacet gramů navíc oproti nejlehčím kusům nijak výrazně nevadí. Její rozměry jsou 124 x 68 x 39 mm (d x š x v). Po téměř celém obvodu je umístěný RGB pásek, podsvícené je i líbivé logo yenkee a scrollovací kolečko. Maximální rozlišení myši je 4800 DPI, což není nijak extra mnoho, ale běžný hráč stejně vyšší rozlišení nevyužije. Maximální uváděné zrychlení myši je 15G.

Yenkee Shadow RGB: zajímavá a levná herní myš
i Zdroj: PCTuning.cz

Myška má devět programovatelných tlačítek. Tedy teoreticky. Prakticky je programovatelných sedm, levému a pravému tlačítku nechcete odebírat nativní funkce. O snímání pohybu se stará optický snímač A725, který je dle výrobce herní. Mnoho informací jsem o něm kromě vygooglitelného odborného datasheetu nedohledal. Největší nevýhodou této myši (a zároveň vlastností tohoto snímače) je jeho slabá obnovovací frekvence, pouhých 125 Hz, což zapříčiňuje delší dobu odezvy - celých 8 ms. S tím už by profíci měli veliký problém.

Yenkee Shadow RGB: zajímavá a levná herní myš
i Zdroj: PCTuning.cz

Pod tlačítky jsou ukryty spínače Huano, které jsou oproti častěji využívaným Omronům na kliknutí výrazně tužší. Na druhou stranu je to výhoda, protože se vyhnete double clickům, na které Omrony kvůli své jemnosti trpí. Huano spínače jsou ideální zejména pro hráče FPS her.

Scrollovací kolečko není čtyřsměrové, obsahuje tedy pouze jedno tlačítko. Scrollování je snímáno mechanicky, což je oproti optickému snímání náchylnější na poruchy. Jednotlivé kroky scrollovacího tlačítka by mohly být pocitově výraznější. Nativně tlačítko blíže ke kolečku přepíná podsvícení, druhé tlačítko umožňuje přepínání mezi šesti režimy DPI.

Yenkee Shadow RGB: zajímavá a levná herní myš
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama