Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky | Kapitola 10

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

10. 1. 2013 03:00 45

Seznam kapitol

1. Úvod 2. World of Warcraft 3. DC Universe Online 4. Continent of the Ninth Seal (C9) 5. The Lord of the Rings Online
6. AION 7. Fallen Earth 8. Realm of the Mad God 9. The Secret World 10. Ostatní MMORPG ve zkratce

Jsou zdarma, hardwarově zpravidla nenáročné a pořádně návykové. Free-to-play tituly přibývají jako houby po dešti, tak proč toho nevyužít a nezkrátit si s nimi dlouhé zimní večery? V prvním díle miniseriálu o online hrách se podíváme na ty lepší kousky z kategorie MMORPG, protože jak už to tak bývá – většinu nabídky jinak tvoří odpad.

Reklama

Jelikož free-to-play MMORPG her je vskutku obrovské množství, přidáme nakonec našeho článku ještě alespoň zmínku o dalších takových hrách, které rozhodně stojí za pozornost. V první řadě bych chtěla zmínit titul Star Trek Online, v němž se přidáte k Hvězdné flotile a vydáte se prozkoumávat hlubiny naší Galaxie. Na palubě lodi budete navazovat kontakty s novými civilizacemi, podstupovat arkádově laděné vesmírné souboje, najímat nové důstojníky do řad své posádky, starat se o ně i o sebe samotné. Hra Star Trek Online sice byla přijata docela vlažně, ale zarytí fanoušci na ní i přesto nedají dopustit.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz

Další zajímavou MMORPG je pokračování legendární hry Everquest. Pokračování Everquest 2 je založené na klasickém fantasy světě, jaký nám nabízí například i svět World of Warcraft. V něm na vás číhá spousta roztodivných nepřátel, dobrodružství a předmětů, které potěší srdce každého správného dobrodruha. A autoři nezapomněli ani na další prvky správného RPG titulu – craftování, nebo spousta rozmanitých questů.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz

Do početné rodinky free-to-play MMORPG přispěli v nedávné době také vývojáři ze studia Perfect World, kteří nám naservírovali titul Forsaken World. Svět této hry se vyznačuje ponurým, západněji pojatým grafickým stylem, podařeným PvP bojovým systémem, skrovným výběrem questů a obtížným nabíráním zkušenostních bodů. A z toho vyplývá, že tuto hru si užijí pouze hráči, kteří před plněním questů dávají přednost PvP soubojům.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz

A takto bychom mohli pokračovat ještě v několika dalších článcích. Jak bylo řečeno již v úvodu našeho článku, studnice MMORPG je hluboká a do budoucnosti se bude ještě podstatně prohlubovat. Nejenže spousta herních vývojářů s free-to-play modelem kalkuluje už od úplného zrodu svých titulů, ale přidává se k nim i podstatné množství stávajících her, které se tímto krokem snaží odrazit svůj nezdar, nebo vygenerovat ještě vyšší zisky (od 15. listopadu např. Star Wars: The Old Republic odkaz).

Polemizovat nad tím, zdali free-to-play model znamená zkázu herního průmyslu, v tuto chvíli nemá žádnou cenu. To může ukázat jedině čas, v kterém si mi hráči můžeme užít spoustu zábavy zdarma, ale bez nutnosti uchylovat se k pirátství. No řekněte – není to nádhera?

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama